Sławno. Kapitalny XXIV Bieg Święców na 10 km! ZDJĘCIA, WYNIKI - 2022 rok

Start. Do pokonania były 3 okrążenia po 3,3 km każde plus dobieg 100 m
Start. Do pokonania były 3 okrążenia po 3,3 km każde plus dobieg 100 m R.PIETRASZ
XXIV Bieg Święców w Sławnie na 10 km był świetny pod każdym względem. Najszybciej trasę uliczną pokonał Grzegorz Kujawski - 32 min. 8 sek. Ten sam zawodnik cieszył się tydzień wcześniej z wygrania 6 Biegu Króla Eryka w Darłowie też na 10 km. W Sławnie drugi był Ryszard Sokołowski (LKB Braci Petk Lębork) uzyskując na mecie 32 min. 27 sek. Trzeci na mecie zameldował się Kacper Wiśniewski (AZS AWF Warszawa) 32 min. 39 sek. I trzeba dodać, że tak szybkiego biegania na trasie ulicznej w Sławnie dawno nie było.

XXIV Bieg Święców w Sławnie

Trasa uliczna w Sławnie i też wiodąca ścieżkami rowerowym w dwóch parkach do najszybszych nie należała, bo dużo było tutaj kręcenia i nawrotów, które zawsze wybijają z rytmu. Do tego na części trasy uczestnicy biegu na 10 km zmagali się z przeciwnym, dość silnym, wiatrem.

Najlepszy z powiatu sławieńskiego był Krzysztof Wilczewski (KB SPOKO Sławno), który uzyskał 37 min. 41 sek., co dało mu 8 lokatę. Na miejscu 13 finiszował Maciej Rudnikowski (KB Darłowskie Charty) - 38 min. 17 sek. Na pozycji 15 bieg ukończył Tomasz Jabłoński (KB SPOKO Sławno) - 29 min. 34 sek.

Wśród pań zwyciężyła Ewelina Paprocka (Kaszubi Luzino) - 37 min. 24 sek. Druga była Katarzyna Pobłocka - Głogowska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 37 min. 50 sek. Trzecia Bożena Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) (2 i 3 to córka i matka brawo!) - 44 min. 07 sek.

Na czwartej pozycji finiszowała najlepsza zawodniczka z powiatu sławieńskiego - Karolina Ludwikowska - Storta, która uzyskała 44 min. 22 min.