Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławno. Gorący tydzień w Zespole Szkół Agrotechnicznych ZDJĘCIA

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Zespół Szkół Agrotechnicznych - przez pięć dni - zrealizował pierwszy etap międzynarodowego projektu „The New Approaches Opposite Old Stereotypes” – czyli „Nowe podejście do utartych stereotypów” w ramach programu Erasmus +. W ZSA goszczono uczniów z: Turcji, Grecji, Rumunii i Portugalii, którzy, wraz z uczniami ZSA Sławno, zajmowali się podczas warsztatów stereotypami związanymi z religiami oraz konsekwencjami myślenia stereotypowego.

ZSA w Sławnie działa

Praca w grupach międzynarodowych odbywała się w języku angielskim, wszyscy dokładali wszelkich starań, aby rozumieć i być rozumianym.

- Efektem burzy mózgów i intensywnej pracy jest wiele pozytywnych myśli; młodzi Europejczycy stwierdzili, że stereotypowe podejście do religii i religijności może prowadzić do dyskryminacji i wykluczenia. A tego wszyscy powinniśmy się wystrzegać i być otwarci na inne religie czy kultury - podkreśla Marian Krakowski, dyrektor ZSA w Sławnie. - Rezultatem tych przemyśleń był stworzony przez młodzież komiks oraz krótka inscenizacja pokazująca, jak można przeciwstawić się stereotypom. Pobyt naszych zagranicznych gości nie ograniczał się do warsztatów. Poznali nasze miasto biorąc udział w grze miejskiej, byli gośćmi burmistrza Krzysztofa Frankensteina w Urzędzie Miasta, zwiedzili Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, odwiedzili Darłowo i Ustkę oraz udali się na całodzienna wycieczkę do Gdańska. Razem spędzali wolny czas na zajęciach sportowych oraz spotkaniach integracyjnych – prezentowali muzykę swoich krajów, były wspólne śpiewy, tańce oraz grillowanie.

Podsumowaniem projektu były obchody Europejskiego Dnia Języków w ZSA Sławno.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście; wybitna tłumaczka literatury rumuńskiej Radosława Janowska-Lascar, która w barwny sposób odpowiedziała o korzyściach wynikających ze znajomości języków obcych, zachodniopomorski kurator oświaty - Bogusław Ogorzałek, wicestarosta sławieński Andrzej Protasewicz z przedstawicielami zarządu powiatu Romanem Graniszem, Wojciechem Stefanowskim, Adrianem Pawłowskim, burmistrz miasta Krzysztof Frankenstein, ks. proboszcz Leszek Szurek oraz dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych.

- Ten tydzień obfitował w wiele atrakcji, narodziły się nowe przyjaźnie, młodzież szlifowała swój angielski i uczyła się pracy w grupie międzynarodowej. Takie spotkania otwierają nam oczy na świat, uczą, że jesteśmy tacy sami, mamy podobne problemy i zainteresowania – chociaż żyjemy w różnych zakątkach Europy - podsumowuje Marian Krakowski, dyrektor ZSA. -Kolejne etapu projektu z udziałem grupy uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych odbędą się w: Rumunii, Turcji, Portugalii oraz Grecji - zapowiada.

ZSA - szkolne archiwum fotografii

Sławno. "Agro" - szkolne ZDJĘCIA do 2000 roku. Rozpoznacie siebie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto