Sławno: Ciężki bój w półfinale wojewódzkim SP nr 3 [ZDJĘCIA, WIDEO] - wyniki

W hali przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie [05.04.2019 r.] rozgrywany jest półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Grają: SP 3 Sławno, SP 18 Koszalin, SP Nowogard, SP 16 Szczecin. Układ jest taki, że do dalszej fazy rozgrywek przechodzą dwa zespoły. Teoretycznie wystarczy wygrać pierwszy mecz turnieju.

SP 18 Koszalin - SP Nowogard 14:7

SP nr 3 Sławno - SP 16 Szczecin 11:14

Sławno w tej potyczce miało kłopoty z rosłymi rówieśnikami ze Szczecina, ale "Trójka " nadrabiała wolą walki i pomysłem na grę. W początkowej fazie potyczki rywalizacja była wyrównana i szczecinianie prowadzili tylko 6:5 do przerwy. Kluczowa była II odsłona, gdzie Szczecin odskoczył na 11:9. Sławnianie próbowali odrabiać straty szybkimi kontrami, ale byli w tym niedokładni. Za to przyjezdni opanowali nerwy i dorzucili trzy kolejne bramki - 9:14. I jasne było, że (na prawie 4 minuty) przed końcem meczu trudno będzie o wygraną. W samej końcówce SP 3 zaprezentowało to, co powinno być jego siłą przez całe spotkanie - mocne skrzydła i to dało dwie bramki. Ostatecznie SP 3 uległo SP 16 Szczecin 11:14.

Tym samym do finału wojewódzkiego awans zapewniło sobie: SP 18 Koszalin i SP 16 Szczecin.