Sławno: Burmistrz też próbował! [ZDJĘCIA] - strongmani - podsumowanie

Siłowe atrakcje przyciągnęły do Sławna wielu mieszkańców miasta i regionu. Była to pierwsza z szeregu imprez plenerowych zaplanowanych z okazji 700-lecia miasta Sławno.

W zawodach, organizowanych w ramach sławieńskiej majówki, udział wzięło czterech zawodników: Krzysztof Sadowski, Grzegorz Peksa, Marcin Wlizło oraz Mariusz Dorawa. Strongmani rywalizowali w kilku emocjonujących i niezwykle widowiskowych konkurencjach, jak m.in. przeciąganie tira, uchwyt herkulesa, spacer farmera, zegar, kule i przetaczanie opony.

Zawody wygrał Mariusz Dorawa, Krzysztof Schabowski zajął drugie miejsce, na trzecim miejscu był Marcin Wlizło, zaś czwarty Grzegorz Peksa. Imprezę poprowadził Jarosław Dymek - jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy, Mistrz Polski Strongman w latach 2002 i 2005, Mistrz Europy Strongman 2005, Drużynowy Mistrz Świata Par Strongman w latach 2003 i 2004, a sędzią zawodów był Sławomir Toczek, który dwukrotnie wziął udział w indywidualnych Mistrzostwach Świata Strongman.

W przerwach między konkurencjami odbywały się konkursy z nagrodami i zabawy dla publiczności oraz występy Szkoły Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej-Kaczan. Chętni mężczyźni mogli wziąć udział w konkurencji pn. spacer farmera, kobiety w utrzymywaniu "walizek", a dzieci w konkurencji przetaczania opony. Siłowe zmagania odbywały się również na scenie - Uczniowski Klub Sportowy GROM w Sławnie przeprowadził Mistrzostwa Miasta w siłowaniu na rękę.

W pierwszej turze mistrzostw wyłonieni zostali finaliści, którzy zmierzyli się ze sobą w finale. Do walki o tytuł Mistrzyni stanęły Małgorzata Ambroziak, Katarzyna Pasik, Julita Mazur i Ksenia Motykowska. Do walki o tytuł Mistrza stanęli Dariusz Iwaniuk, Jarosław Wiliński i Marcin Cyrklaff. Mistrzynią Sławna została Ksenia Motykowska, a kolejnymi wicemistrzyniami Katarzyna Pasik i Julita Mazur. Mistrzem Sławna w armwrestlingu został Marcin Cyrklaff. Kolejnymi wicemistrzami zostali Dariusz Iwaniuk i Jarosław Wiliński. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody. W nieoficjalnej rywalizacji uczestniczył również Krzysztof Frankenstein- burmistrz Sławna, który zmierzył się towarzysko z kilkoma mieszkańcami Sławna. Włodarz próbował też podnieść potężne kule...

- To, co pokazali siłacze jest niesamowite - komentuje Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna. - A to tylko wstęp do kolejnych imprez z okazji 700-lecia Sławna. Serdecznie na nie zapraszam.

Zobacz program 700-lecia, imprezy - koncert Lady Pank

Gotowaniesławieńskiej zupy z Mateuszem Gesslerem

Po zmaganiach siłaczy rozstrzygnięto konkurs w którym główną nagrodą ufundowaną przez salon samochodowy ze Słupska był weekend z samochodem marki KIA zatankowanym do pełna. Szczęśliwym zwycięzcą został Tadeusz Recki. Po siłowych konkurencjach zabawa była kontynuowana na pl. ks. kard. S. Wyszyńskiego, gdzie mieszkańcy Sławna bawili się przy muzyce do godzin wieczornych.