Sława Sławno wygrywa po ciężkim boju z KS Sieciemin. Zdjęcia, wideo - inne wyniki okręgówki

Tomasz Turczyn
Mateusz Szadkowski i 2:1 dla Sławy Sławno
Mateusz Szadkowski i 2:1 dla Sławy Sławno TT
Na pierwszym zdjęciu widzicie, jak padła zwycięska bramka dla MKS Sławy Sławno w meczu z KS Sieciemin. Mecz w Sławnie trzymał w napięciu do samego końca.

Wygrana Sławy Sławno z KS Sieciemin 2:1

Do przerwy w Sławnie było 0:0 i kibice mieli powody do narzekania, ale druga część spotkania im to wynagrodziła. Zobaczyli niezłe widowisko trzymające w napięciu do samego końca. Wynik otworzył Hubert Zosiuk w 70 minucie meczu, gdy wyszedł sam na sam z bramkarzem z Sieciemina i nie dał mu szans precyzyjnie uderzając futbolówkę, która wpadła do siatki. Z 1:0 miejscowi się bardzo ucieszyli. Ale Sieciemin grał ambitnie i kilka chwil później wyrównał stan meczu po sytuacyjnym uderzeniu piłki z około 12 metrów pod poprzeczkę. Remis 1:1 spowodował, że goście uwierzyli, że mogą wywieźć ze Sławna punkty.

W samej końcówce spotkania Sława Sławno biła rzut rożny i w pole karne wbiegł Mateusz Szadkowski. Taki manewr zaskoczył obronę z Sieciemina. A M. Szadkowski popisał się precyzyjną główką i piłka mocno uderzona wpadła pod poprzeczkę 2:1. W 90 minucie gry w polu karnym został sfaulowany Piotr Serewiś i arbiter główny wskazał "na wapno". Decyzja słuszna, ale oprotestowana przez zawodników z Sieciemina. Najgłośniej to robił ich bramkarz, który wyraźnie się "zagotował". Nie ostudziła go żółta kartka i arbiter sięgnął po kolejną. Tym samym golkiper ujrzał "czerwień" i musiał opuścić plac gry. Między słupkami stanął zawodnik z pola i kapitalnie obronił rzut karny - patrz wideo poniżej.

od 16 lat

Ostatecznie sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry, ale 2:1 pozostało do końca. Na dwie kolejki przed końcem Sława Sławno zajmuje 3 miejsce w tabeli - 60 punktów i nad 4 Wiekowianką Wiekowo ma 5 punktów przewagi. Liderem jest Darłovia Darłowo - 73 punkty, wiceliderem Manowo - 71 punktów.