Sława Sławno - po horrorze - odprawia Wieżę Postomino ZDJĘCIA, WIDEO. Inne wyniki PP

Rozgrywana jest 4 runda Pucharu Polski ZZPN - Koszalin. Do największej niespodzianki doszło w Sławnie, gdzie miejscowa Sława (okręgówka) wyeliminowała Wieżę Postomino (IV liga). W regulaminowym czasie gry było 2:2 i arbiter zarządził rzuty karne. W nich wygrała Sława 5:4 i cieszyła się z odprawienia rywala zza miedzy.

Sława Sławno - Wieża Postomino 2:2 (1:2) w karnych 5:4

Nic nie zapowiadało ogromnych emocji w Sławnie podczas pucharowej potyczki między miejscową Sławą (okręgówka) i Wieżą Postomino (IV liga). Wieża wyszła na murawę w Sławnie, jak po swoje. W 3 minucie Andrzej Łyszyk uderzył chytrze z rzutu wolnego i było 0:1. Początek marzenie - patrz wideo poniżej.

To zdeprymowało Sławę Sławno, która wydawała się zagubiona na boisku. Wieża w tym okresie gry bardzo dobrze operowała piłką na całej długości boiska. Chwilę później ładny strzał na bramkę Sławy i futbolówka odbija się tylko od słupka bramki strzeżonej przez Piotra Miranowicza.

W 15 minucie znów składna i zespołowa akcja Wieży. Centra piłki w pole karne i wysoki Kacper Łaga pięknie wyskakuje do główki i uderza piłkę po długim rogu. Miranowicz tylko ją odprowadza wzrokiem, a ta ląduje w siatce - 0:2. I wydaje się, że Wieża panuje na boisku niepodzielnie, a miejscowi kibice zaczynają się obawiać pogromu. Sława po dwóch ciosach nie dała się znokautować, a jak rasowy bokser przetrzymała kryzys i wyprowadziła składną akcję zakończoną płaskim dograniem w pole karne do Bartosza Lachowicza. Ten silnym i mierzonym uderzeniem pokonał Michała Moczybrodę. Zaskoczenie w szeregach Wieży i na trybunach - 1:2. Była 36 minuta i to był sygnał do podjęcia walki przez miejscowy zespół. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Dodajmy, że zawodnicy Sławy i Wieży doskonale się znają. W szeregach Sławy grają: Artur Próchnicki, Damian Pawełek, Piotr Kozdra, którzy bronili wcześniej m.in. barw Wieży. Tych graczy nie trzeba było więc motywować w pucharowej potyczce. Zaś w szeregach postominian grają byli zawodnicy Sławy - Błażej Banasik, Marcel Śpiewak, Wiktor Burda, Jakub Gutowski. Tym samym spotkanie miało dodatkowy smaczek.

W II części gry Sława Sławno poszła za ciosem i 10 minut po wznowieniu gry w polu karnym Wieży został sfaulowany Piotr Serewiś, a arbiter wskazał na "11". Karnego na bramkę zamienił Artur Próchnicki - 2:2. I rozgorzała walka na boisku, ale wynik nie uległ zmianie do samego końca. Wobec tego arbiter zarządził rzuty karne. Tu też emocje buzowały:
Wieża zaczęła od pudła i tak samo Sława. W drugiej kolejce Wieża znów nie wykorzystuje karnego, a Próchnicki to robi - 1:0. W trzeciej kolejce Wieża trafia - 1:1, ale tak samo Komorowski - 2:1 dla Sławy. W czwartej kolejce Wieża trafia, a Sława pudłuje - 2:2. Później jest 3:3 i 4:3 dla Wieży, ale tu trafia Kozdra - 4:4. W decydującej 7 kolejce Wieża nie trafia (Jakub Gutowski), a Piotr Serewiś tak i jest 5:4 dla Sławy. Koniec meczu i ogromna radość miejscowych.

Sława Sławno: Miranowicz - Wróbel, Ulatowski, Szadkowski, Lachowicz, Serewiś, Wólczyński, Kozdra, Kostrzewiński, Kruczyński, Próchnicki

Na zmiany: Komorowski, Jóźwiak, Pawełek, Derwienkowski, Maksajda

Wieża Postomino: Moczybroda - Gronkiewicz, Szmytkiewicz, Śpiewak, Sosnówka, Ciesielski, Kalinowski, Łaga, Łyszyk, Wilga, Burda