Sława Sławno - Gryf Polanów. Mecz rozstrzygnął się do przerwy. Zdjęcia, wideo, wyniki

Sława Sławno grała w niebieskich strojach
Sława Sławno grała w niebieskich strojach TT
Rozgrywana jest 21 kolejka okręgówki gr 3 ZZPN. Tym razem nasz reporter wybrał się na mecz do Sławna, gdzie miejscowa Sława podjęła Gryfa Polanów. Oba zespoły świetnie się znają.

Trzecia wygrana z rzędu Sławy Sławno

od 16 lat

Po dwóch zwycięstwach z rzędu MKS Sława Sławno podjęła Gryfa Polanów. Faworytem sobotniego - 15.04.2023 r. - meczu byli gospodarze i się wywiązali z tego zadania. Pierwszy gol padł już w 4 minucie i był autorstwa Błażeja Banasika. Siedem minut później podwyższył na 2:0 Piotr Serewiś. I takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona tej potyczki. Trzeba tu dodać, że Gryfa prowadzi były szkoleniowiec Sławy [trenował w Sławnie juniorów Sławy, a później przejął pierwszy zespół] - Mariusz Piechna. Tego ostatniego w Sławie zastąpił obecny jej szkoleniowiec - Karol Izmajłowicz. Tyle pozaboiskowych niuansów.

W II połowie Gryf podjął walkę ze Sławą i szukał kontaktowej bramki. Mecz zrobił się brzydki i było sporo fauli z obu stron i też posypały się kartki. W samej końcówce trener Izmajłowicz pokrzykiwał na swoich graczy nakazując im bardziej uważną grę w defensywie. Po jednej z akcji Gryfa piłka uderzyła w słupek bramki Sławy, a Mateusz Wróbel wybił ją na aut. Tu serce kibiców mocno zadrżało, ale niepotrzebnie bo sędzia boczny wskazał spalonego. Więcej bramek nie padło i 2:0 z pierwszej połowy ustaliło wynik meczu. Trzecia z rzędu wygrana Sławy Sławno jest w pełni zasłużona, bo gospodarze - w przekroju całego meczu - zaprezentowali się lepiej.

GKS Manowo - Vimobilia Będzino

Od lewej: Maciej Mateńko - prezes ZZPN i Dariusz Adamczuk [m.in. medalista olimpijski] - Pogoń Szczecin

Hit Pucharu Polski ZZPN w Postominie. Wieża - Bałtyk Koszali...