Sława Sławno - Darłovia Darłowo. Elektryzujące derby ZDJĘCIA - inne wyniki

Sława Sławno grała w niebieskich strojach
Sława Sławno grała w niebieskich strojach R.PIETRASZ
Hitem 3 kolejki okręgówki gr 3 ZZPN była potyczka MKS Sławy Sławno z Darłovią Darłowo. Derby powiatu sławieńskiego. Jak się zakończyły?

Sława Sławno - Darłovia Darłowo 2:3 (0:2)

Mecz w Sławnie trzymał w napięciu. Przed potyczką jeden z kibiców obstawiał 0:5, ale jego prognoza się nie sprawdziła. Sława i Darłovia grają w jednej lidze, ale oba kluby są w innym miejscu swojego rozwoju. W Sławnie postawiono na młodzież z domieszką doświadczenia. Tu średnia wieku piłkarzy to 21 lat. Trenerem jest były zawodnik Sławy - Karol Izmajłowicz. Szkoleniowiec buduje zespół praktycznie od nowa, ale szkielet jest zachowany z poprzedniego sezonu. Darłovia Darłowo to spadkowicz z IV ligi, który chce wrócić do tej ligi jak najszybciej. Najlepiej po sezonie w okręgówce. Darłowiacy przyjechali do Sławna bez bramkarza i z konieczności między słupkami stanął zawodnik z pola - Tomasz Szopiński. Początek meczu to optyczna przewaga gości, którzy mieli dobre dwie okazje strzeleckie, ale pudłowali. Sława odgryzła się kontrą i Szopiński instynktownie obronił potężny strzał. Sparował futbolówkę w kapitalnym stylu na róg i mogło by się wydawać, że jest rasowym goalkiperem.

W 36 min. goście wyszli na prowadzenie - 0:1 (Konrad Romańczyk), a sześć minut później było 0:2 (Kamil Bazyli) i taki rezultat utrzymał się do przerwy. Gdy wydawało się, że w II części gry Darłovia pójdzie za ciosem, to sama go zainkasowała w 59 min. po golu Piotra Serewisia Sława złapała "kontakt" - 1:2. Serewiś przed meczem mówił, że da w nim z siebie wszystko, ale przyznawał, że przez ostatnie dni borykał się z infekcją. W 70 min. trener gospodarzy - K. Izmajłowicz postanowił wspomóc zespół swoim doświadczeniem na murawie. Zmienił Patryka Kostrzewińskiego. I 8 minut później grający szkoleniowiec doprowadził do wyrównania - 2:2. Darłovia nie podłamała się tym i w 85 minucie trafiła raz jeszcze - 2:3 i jak się okazało był to gol rozstrzygający losy derbowej potyczki. Trzy punkty zapewniła jej bramka Konrada Romańczyka.