Sława Sławno - Błękitni Stary Jarosław. Derby pod dyktando! ZDJĘCIA, WIDEO - obroniona "11"

MKS Sława Sławno podejmowała Błękitnych Stary Jarosław. Mecz zakończył się 4:0 (1:0)

Błękitni Stary Jarosław funkcjonowali bardzo dobrze do 22 minuty meczu, gdy utrzymywało się 0:0. Przełomowym momentem była sytuacja z 23 minuty, gdzie Damian Pawełek ze Sławy Sławno z woleja kropnął piłkę - z około 24 metrów od bramki - nie do obrony niemal w samo okienko. Piotr Bury, bramkarz gości był bezradny. Sława Sławno poszła za ciosem i miała jeszcze rzut karny (podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z graczy Błękitnych; goście protestowali twierdząc, że ręki nie było) w pierwszej części gry, ale Bartosz Lachowicz strzelił w środek bramki i goalkiper Błękitnych błysną świetną obroną.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. W II części Lachowicz zrehabilitował się za niewykorzystaną "11" i trafił na 2:0 w 47 minucie meczu. To zgasiło Błękitnych, którzy szukali szans na gola grając zrywami. Swoje okazje mieli, ale pudłowali lub bronił dobrze Mateusz Kalkowski - bramkarz Sławy.

Wraz z kolejnymi minutami uwidaczniała się przewaga Sławy Sławno. W 63 minucie na boisku zameldował się Krzysztof Wólczyński i minutę później podwyższył na 3:0 po niepewnej interwencji Piotra Burego. Wynik ustalił w 76 minucie Miłosz Kozioł - 4:0. W końcówce obaj trenerzy dokonywali sporo zmian, ale wynik już się nie zmienił.

Pewna wygrana Sławy Sławno i do tego zasłużona. Wygrał zespół lepszy tego dnia i bardziej wybiegany. Bo przyjezdnym ewidentnie w II części gry brakło pary.

Błękitni Stary Jarosław: Bury - Sawa, Sosiński, Wiernicki, Duszkiewicz, Dróżdż (53 min. Wisowaty), Brugier, Czarnuch, Kobalczyk Kacp. (70 min. Gąsiorek), Struski (85 min. Turos)

Sława Sławno: Kalkowski (79 min. Miranowicz) - Bania (66 min. Serewiś), Bieniek, Ulatowski, Szadkowski, Burda, B. Lachowicz (63 min. Wólczyński), Pawełek (79 min. Kotarski), Komorowski, Kozioł (81 min. Kwiatowski), Nowak