Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skło 44 będzie jak nowe. Za ponad mln zł zmodernizują Darłowski Ośrodek Kultury

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Inwestycja obejmie modernizację wnętrz Darłowskiego Ośrodka Kultury od klatki schodowej, przez schody, po pomieszczenia w których zaplanowano galerię marynistyczną.

Umowę na wykonanie robót budowlanych dot. zadania pn.: „Remont z przebudową części pomieszczeń wewnętrznych budynku przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 44” została podpisana 7 lutego i dotyczy „Galerii rybackiej i marynistycznej - stworzenia miejsca spotkań i edukacji kulturowo - historycznej mieszkańców Darłowa w budynku Domu Kultury w oparciu o regionalne dziedzictwo rybackie”. -

Prace będą obejmowały przebudowę I piętra oraz korytarza wejściowego wraz z klatką schodową Domu Kultury mieszczącego się przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 44 - potocznie zwanego Skło44

- mówi Magda Burduk, dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury.

-W ramach inwestycji zostaną rozebrane dotychczasowe schody drewniane a w ich miejscu pojawią się nowe biegi schodowe o konstrukcji żelbetowej. Co istotne, tu właśnie zostanie zamontowana platforma schodowa dla osób z dysfunkcjami co bardzo korzystnie wpłynie na dostępność kultury w mieście.

Remontowi poddany zostanie korytarz wraz z wymianą instalacji elektrycznej. To będzie miało wpływ na estetyzację tego miejsca, z którego drogi prowadzą nie tylko na piętro, ale do dobrze znanych miejsc takich jak: Pracownia Ceramiczna SKŁO44 czy Klubu Seniora Trzymaj Formę, który to właśnie pod naszym dachem ma swoją siedzibę. Na piętrze częściowo rozebrane zostaną ściany działowe, usunięte istniejące - stare podłogi oraz zdemontowane drzwi. Tu pojawią się, nieistniejące do tej pory, toalety, w tym także ta, przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością. Całe piętro objęte zostanie wymianą instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania.

Galeria marynistyczna ma szansę zostać sercem DOK-u

Inwestycja ma zostać ukończona w lipcu. Sło44 po przebudowie zyska zupełnie nowy styl.

-Zmodernizowane i wyremontowane części otrzymają nowy blichtr, cały zaś obiekt wykona siedmiomilowy krok, a nawet skok do przyszłości

- uważa Magdalena Burduk.

- Skło 44 pod „liftingu” nabierze charakteru wnętrz utrzymanych w stylu loftowym. Tu dużą rolę odegrają okładziny z betonu architektonicznego i cegły. O ciepło zadba system oświetlenia galeryjnego. Nowe drzwi dopełnią całości. W małych szczegółach ukryte zostaną elementy nadające wyrazistości nowo powstającej galerii na piętrze, podkreślającej nasz naturalny rodowód jakim od pokoleń jest nasze rybactwo i nadmorski charakter Darłowa.

Planowana galeria marynistyczna ma szansę zostać sercem przebudowanego Skło44.

- Faktem jest, że z pokolenia na pokolenie dziedziczyliśmy dorobek naszych poprzedników, który należy uchronić od zapomnienia. Nowa galeria rybacka i marynistyczna będzie pięknym miejscem spotkań i edukacji kulturalno - historycznej mieszkańców miasta, podkreślił podczas podpisania umowy

-mówi Rafał Nagórski, zastępca burmistrza Darłowa.

Inwestycja z dofinansowaniem

Umowę podpisała: Magdalena Burduk - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury w towarzystwie głównej księgowej, Joanny Rybarczyk z wykonawcą Andrzejem Starzyńskim prowadzącym Zakład Ogólnobudowlany i Marketing Andrzej Starzyński z siedzibą w Darłowie. Przy podpisaniu umowy obecni byli: Rafał Nagórski, zastępca burmistrza Miasta Darłowo.
Zadanie to otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych PO Ryby 2014 - 2020 w kwocie 300 tys. zł - natomiast całkowita wartość tego zadania opiewa na kwotę: 1.003.585,39 zł. Oferta Zakładu Ogólnobudowlanego Andrzeja Starzyńskiego była jedyną, która wpłynęła na ogłoszenie o zamówieniu i spełniała warunki udziału w postępowaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto