Serca giganty, które pomagają staną w: Sławnie, Krupach, Zakrzewie

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
M. Swoisło
Serca pojawią się w trzech miejscowościach - Sławnie, Zakrzewie, Krupach. Serca i to nie byle jakie, a niosące pomoc!

Serce w Sławnie

Ewelina Stach - Prezes Stowarzyszenia Wspierania Aktywności "Krok po kroku" podpisała umowę na udzielenie dotacji w ramach Programu Marszałkowskiego - Społecznik na lata 2019-2021 na projekt pt. "Pierwsze Serce Sławna".

- W naszym mieście zagości słynne serce na nakrętki. Zadaniem Serca będzie gromadzenie plastikowych nakrętek, które zostaną przerobione przez firmy recyklingowe na surowiec wtórny. Dochód przeznaczymy na pomoc dla najbardziej potrzebujących - mówi Ewelina Stach. - Otwarcie serca odbędzie się w okolicach listopada, na które już teraz Was wszystkich serdecznie zapraszamy. Zbierajcie nakrętki i zachęcajcie do tego swoich bliskich, bo tak drobnym gestem możecie uratować komuś życie.

Serce w Krupach i Zakrzewie

Pomaganie przez recyklingowanie ” - projekt OSP Krupy i Rady Sołeckiej w Krupach otrzymał dofinansowanie z Programu Działaj Lokalnie.

W Sołectwie Krupy i Zakrzewo staną serca giganty na plastikowe nakrętki. OSP Krupy chcąc poszerzyć swoją działalność "rozkręca" się na pomaganie osobom potrzebującym z terenu gminy Darłowo w innych aspektach, aniżeli tylko akcje ratowniczo-gaśnicze, które są głównym celem jednostki.

Przy współpracy z Radą Sołecką powstał projekt, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 6.000 zł ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Darłowskim Centrum Wolontariatu.

Projekt pt. "Pomaganie przez recyklingowanie" przyczyni się do szeregu działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym m.in. związane z recyklingiem czy segregacją śmieci, a także pojawią się konkursy dla dzieci i młodzieży związane z ekologią czy bezpieczeństwem. Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w śmietnikach. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych. W dobie COVID - 19 problemem jest oddawanie nakrętek w placówkach oświatowych i innych instytucjach, więc pojemniki będą idealnym miejscem na zostawienie uzbieranych nakrętek. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję zbierania nakrętek. Mogą to być nakrętki nie tylko po napojach, ale także chemii, kosmetykach, kawie, mleku i in. Ważne jest by były

Jak to będzie działać? Nakrętki z pojemników „serc”, w których można je oddać, trafią do podmiotu, które zajmą się ich magazynowaniem w ilościach rzędu kilku ton. Następnie informują firmę recyklingową o możliwości ich odebrania. Firma odbierze i zapłaci za zakrętki wpłacając darowiznę na konto fundacji osoby, która takiej pomocy potrzebuje. Zatem pieniądze za ich sprzedaż w całości przeznaczane są dla osób chorych, których lista zostanie uzgodniona z samorządem i jednostkami współpracującymi przy działaniu.

- Mamy nadzieję, że inni też dostrzegą taką potrzebę i z czasem tych „nakrętkowych serc” powstanie więcej w gminie Darłowo - mówią uczestnicy akcji.

Działanie projektowe nastawione są na współpracę z Gminą Darłowo, Gminnym Zakładem Użyteczności Publicznej, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a także firmą zajmującą się skupem plastikowych nakrętek. Wszystkim instytucjom zależy, abyśmy inaczej zaczęli dbać o naszą planetę i nauczyli się bardziej ekologicznego podejścia do życia. Pasywne branie z życia nic nie daje.

Zbierając nakrętki pomagamy przyrodzie, ale czy tylko? Za zbiórkami idą pieniądze, które są przekazywane potrzebującym na cele charytatywne takie jak: rehabilitacyjne czy zdrowotne. .

Sławno - USC - Urząd Miejski

Zobaczcie jak wygląda sala ślubów w Sławnie ZDJĘCIA

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie