Puchar Polski ZZPN: Sława Sławno - Bałtyk Koszalin ZDJĘCIA - podsumowanie, inne wyniki

Tomasz Turczyn
W VI rundzie Pucharu Polski ZZPN MKS Sława Sławno (okręgówka) podjęła III-ligowy Bałtyk Koszalin. Goście byli faworytami i w pełni się z tego wywiązali wygrywając 4:1 (1:1).

Sława Sławno - Bałtyk Koszalin 1:4

Bramki:

25 min. Kisły - 0:1
37 min. Kruczyński 1:1
60 min. Kruczkowski - 1:2
74 min. Putno - 1:3
87 min. Król - 1:4

Goście mieli, w przekroju całego meczu, przewagę optyczną. Sława Sławno grała za podwójną gardą starając się szukać swoich okazji strzeleckich. Taką przy stanie 0:1 wykorzystał Emil Kruczyński, który zdołał wepchnąć piłkę do siatki Bałtyku Koszalin po szybkim wypadzie gospodarzy.

Remis do przerwy był dobrym wynikiem dla Sławy Sławno. W II odsłonie goście znów wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu zza "16" Rafała Kruczkowskiego. Futbolówka została ulokowana po silnym strzale z rotacją pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Kalkowskiego. Przy 1:2 defensorzy Bałtyku Koszalin popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki z 18 metra przed swoją bramką i tę przejęła Sława. W świetnej sytuacji znalazł się, wprowadzony kilka chwil wcześniej, Piotr Malinowski, ale jego sytuacyjne uderzenie wybronił Jakub De Clerck. To była świetna okazja na wyrównanie i ostatnia.

Na 16 minut przed końcem meczu składną akcję Bałtyk Koszalin wykończył kąśliwym uderzeniem, które "wypluł" Kalkowski. Golakiper powinien piłkę wybić na róg. Ta została na boisku. Odbitą futbolówkę znów przejął Bałtyk i jeden z graczy wyłożył ją Bartłomiejowi Putno (byłemu zawodnikowi Sławy, który aktualnie jest kapitanem Bałtyku Koszalin - red.), a ten z ok. 12 metrów wpakował ją do siatki - 1:3. To praktycznie przesądziło losy meczu.

W ostatnich 10 minutach trener gospodarzy - Maciej Mikulski - zmienił ustawienie i Sława Sławno zagrała na trzech obrońców z tyłu próbując ambitnie zaatakować III-ligowca. W 87 min. Bałtyk odpowiedział zabójczą akcją i bramkę zdobył Jan Król - 1:4.

Wygrana gości jest w pełni zasłużona. Brawa dla Sławy Słano za ambitną grę z wyżej notowanym rywalem.

Bałtyk Koszalin: De Clerck - Jasticzak, Waleński, Janasik, Putno, Kruczkowski, Górka, Pietrykowski, Forczmański, Kisły, Gruchała - Węsierski

Sława Sławno: Kalkowski - Szadkowski, Bieniek, Nowak, Lachowicz, Śpiewak (Chałubiński 77 min.), Komorowski, Kostrzewiński (Wardak 72 min.), Kruczyński, Ulatowski, Marciniak (Malinowski 66 min.)

VI Runda PP ZZPN

Wieża Postomino - Rasel Dygowo 3:1 (0:1)

Bramkii:

20 min. - Rasel - 0:1
54 min. P. Ścisło 1:1
75 min. - A. Telus 2:1
87 min. M. Łągiewczyk 3:1

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Lepiej wyglądaliśmy pod każdym względem. Przeważaliśmy optycznie. Stworzyliśmy dużo okazji strzeleckich - podsumowuje Damian Kotłowski, trener Wieży.

Wieża Postomino: Łącki - Ł. Wójcik, Sobczak, Staniszewski, Kozdra, Tofil (90 Gronkiewicz) , Banasik, Telus, Łaga (91 min. Bielańczuk), W. Wójcik, P. Ścisło (85 min. Łągiewczyk)

Pomorzanin Sławoborze - Kotwica Kołobrzeg 3:0 - walkower

Korona Człopa - Sokół Karlino 1:4

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani