Postomino karate. bardzo udany start karateków z Postomina

(SYK)
Kolejny świetny występ zanotowali karatecy z Postomina (UKS WIEŻA POSTOMINO). Tym razem na VIII Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało 278 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, Rosji, Danii, Czech i Niemiec. Ośmiu podopiecznych Artura Wdowiarka zdobyło łącznie 13 medali (5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) i w klasyfikacji końcowej jako drużyna uplasowali się na pierwszym miejscu, wyraźnie wyprzedzając ekipy ze Świnoujścia, Drawska Pomorskiego, Szczecinka czy też Morynia.

Bardzo dobrze spisały się: Aleksandra Karpuk, która zdobyła dwa złote medale w kategoriach kata i kumite juniorek +55 kg oraz Agnieszka Olszowiec, która w kategorii kata młodziczek zajęła pierwsze miejsce a w konkurencji kumite +50 kg była trzecia.

Również Grzegorz Lisek zanotował bardzo udany start w turnieju. W swojej pierwszej walce młodzików +65 kg pokonał po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku aktualnego Mistrza Europy. W walce półfinałowe także odniósł zwycięstwo i awansował do finału, gdzie niestety przegrał z zawodnikiem z Rosji i ostatecznie zajął drugie miejsce, co i tak jest dużym sukcesem. W konkurencji kata chłopców 14-17 lat Grzesiek uplasował się na trzeciej pozycji tuż za swoim kolegą z drużyny Erykiem Krysikiem, który zajął drugą lokatę.

Z dwoma medalami wróciła również Anna Jurewicz, która w kategorii kumite dziewcząt 10-11 lat nie dała przeciwniczkom żadnych szans i pewnie wywalczyła złoty medal. W kategorii kata 10-11 lat zajęła trzecie miejsce.

Pozostałe medale zdobyli: Wiktoria Demidok: srebro w kata 12-13 lat i brąz w kumite dziewcząt 12-13 lat oraz Łukasz Cichy: złoto w kategorii kata seniorów i brąz w kumite seniorów open.

Bardzo dobrze spisała się również Hanna Wdowiarek, która w kategorii kata dziewcząt 10-11 lat zajęła piąte miejsce.

Na koniec zawodów sędziowie wybrali najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, którą zastała Aleksandra Karpuk z Postomina.