Podsumowanie derbów powiatu: Arkadia kontra Darłovia

(SYK)
R.Pietrasz
W ostatniej minucie spotkania Darłovia Darłowo straciła bramkę i trzy punkty zostały w Malechowie przy Arkadii. Z przebiegu całego spotkania malechowianie mieli więcej inicjatywy i zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Wśród gości, pod nieobecność Stermacha i Sawy, zabrakło zdecydowanego lidera. Końcowy wynik: 2:1 dla Arkadii. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Pierwsza połowa spotkania to wiele niewykorzystanych sytuacji. Już w pierwszej minucie Socha mógł otworzyć wynik, ale z 5 metrów głową przestrzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi Dryjer z 16 metrów nie trafia do pustej bramki gospodarzy. Następnie dwukrotnie Bedus (15’ i 34’) nie wykorzystuje dogodnych sytuacji.
Początek drugiej połowy to sytuacja Hinca (59 min.), który z 7 metrów nie trafia do pustej bramki Arkadii. Z kolei Kalwasiński (61 min. ) uderza w poprzeczkę gości. Wynik otworzył Ignasiak (63 min.) wykorzystując rzut karny, po faulu na Szperlaku. Wyrównanie Darłovii dał Tarnionek, perfekcyjnie egzekwując rzut wolny zza linii pola karnego. Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, rzutem na taśmę wreszcie do siatki trafił Bedus, dając tym samym komplet punktów gospodarzom.

1:0 63 minuta Ignasiak (rzut karny)
1:1 70 minuta Tarnionek (rzut wolny)
2:1 90 minuta Bedus

ARKADIA: Dąbrowski – Stokowiecki, Matuszewski (88 min. -Jarzębiński), Ignasiak, Bułło, Walczak (46 min. -Szperlak), Kalwasiński (78 min. -Ostrowski), Fastyn, Skoczylas, Socha (74 min. -Sydoruk), Bedus.

DARŁOVIA: Kotas – Borowski, Ryfa, Wiernicki, Szopiński, Feliński (67 min. -Wierzbowski A.), Wierzbowski D., Dryjer (88 min. -Łańko), Jakubowski (46 min. -Maciąg), Tarnionek, Kosiarski (46 min. -Hinc).
Żółte kartki: Szperlak i Fastyn (Arkadia) oraz Maciąg i Borowski (Darłovia).
Widzów: ok. 200

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?