Okręgówka - 16 kolejka. Sława i Wiekowanka - odpaliły. LZS - rozbity, Wrzos - remis ZDJĘCIA

Tomasz Turczyn
Sława Sławno w żółtych strojach
Sława Sławno w żółtych strojach TT
Na boiska wróciły zespoły okręgówki gr 3 ZZPN. Tym samym zainaugurowały rundę wiosenną. Na zdjęciach mecz: Sława Sławno - Vimobilia Będzino, który miejscowi wygrali 3:0.

16 kolejka okręgówki gr 3 ZZPN - 2022 rok

Redłovia Redło - Wrzos Wrześnica 2:2 (2:0)

Bramki:
3 min. 1:0
12 min. 2:0
80 min. 2:1 - J. Kubicki- karny
90 min. 2:2 - F. Kubicki- rzut wolny

Wrzos Wrześnica: P. Sękowski- D. Chałubiński, M. Duda (63' P. Piotrowski), J. Kubicki, K.Śledź (60' K. Komorowski)- A. Dudziński (75' M. Śledź), P. Kałużny (57' S. Woźniak), D. Przygócki, K. Klawikowski- B. Bielańczuk, F. Kubicki

Wybrzeże Biesiekierz - Victoria Sianów
Głaz Tychowo - Wiarus Żółtnica 3:2
Zawisza Grzmiąca - Mechanik Bobolice 0:7
Gryf Polanów - Radew Białogórzyno 6:3

LZS Kowalewice - Iskra Białogard 1:4

Sława Sławno - Vimobilia Będzino 3:0 (1:0)

Bramki:
7 min. - Serewiś - 1:0
70 min. - Komorowski z rzutu karnego - 2:0
90 plus 4 min. - Wólczyński - 3:0

Przed tym meczem Vimobilia była trzecia (30 punktów) w tabeli, a Sława piąta (26 punktów). Na boisku nie było tego widać. Na początku meczu goście próbowali narzucić swój styl gry i atakowali, ale szybko nadziali się kontrę Sławy, którą kąśliwym strzałem wykończył Piotr Serewiś i było 1:0 - patrz zdjęcia. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry Sława czekała na okazję do podwyższenia wyniku i ta się nadarzyła w 69 minucie, gdy arbiter wskazał "na wapno". Z 11 metrów nie pomylił się Przemysław Komorowski i 2:0 w 70 minucie praktycznie rozstrzygnęło tę potyczkę. W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił Krzysztof Wólczyński - 3:0.

- To bardzo udana inauguracja rundy wiosennej - komentuje Mariusz Piechna, trener Sławy. - Okazji strzeleckich było więcej, ale patrząc na cały obraz gry to trzeba powiedzieć, że wyciągnęliśmy z tej potyczki maksimum. Runda się zaczyna i gramy dalej.

Sława: Miranowicz - Wróbel, Szadkowski, Serewiś (76 min. Paczkowski), Radzki, Komorowski, Pawełek, Wólczyński, Turos (82 min. Kaczka), Kostrzewiński, Kucharski

Wiekowianka Wiekowo - Grot Bonin 5:1

IV liga. Wieża Postomino błyszczy, Darłovia - rozczarowuje ...