Noworoczne Spotkanie Samorządowe w Darłowie
Uroczystość była otwarta dla wszystkich i oprócz zaproszonych gości przyszli również mieszkańcy Darłowa. Atrakcją wieczoru był występ taneczno-wokalny artystów z Teatru Muzycznego Adria z Koszalina.
Wyróżnienia trafiły do 12 osób:
Jerzego Świątka – opiekuna Kompanii Honorowej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie – za wieloletnie kształcenie adeptów niezwykłego mundurowego ceremoniału, którzy swą obecnością nadają często miejskim wydarzeniom podniosłego charakteru oraz za perfekcyjne przygotowanie uczniów do widowiskowej musztry paradnej.
Krzysztofa Walkowa – prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Darłowie za krzewienie patriotyzmu, niezwykłą rekonstrukcję i udzielenie żywej lekcji historii mieszkańcom Darłowa poprzez wcielenie się w mistrzowsko odegrane aktorskie role – Marszałka Józefa Piłsudskiego (Święto Niepodległości) oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego (Święto Konstytucji 3 Maja).
Tomasza Breszki – pasjonata sportów biegowych (Klub Charty Darłowo) za zaangażowanie, popularyzację biegów i organizację wydarzeń sportowych, które znaczącą wpłynęły na krzewienie w mieszkańcach Darłowa zdrowego stylu życia w duchu przyjaznej rywalizacji.
dr Jarosława Lichacego – prezesa Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej za dekadę pełną starań, inicjatyw, zapału i entuzjazmu w pracy dla rozwoju turystyki i promocji dobrego imienia Darłowa.
Agnieszki Klin – właścicielki restauracji „Czarno na Białym” za stworzenie na kulinarnej mapie Darłowa, nowoczesnej restauracji o standardzie europejskim – „Czarno na Białym”, tym samym podwyższając ofertę gastronomiczną w Darłowie i udzielając możliwości spróbowania nowych smaków.
Marii Rutkowskiej – za kilkudziesięcioletnie dzielenie się swoimi umiejętnościami fryzjerskimi i wykształcenie ogromnej kadry młodych stylistów włosów, wielkie serce do niesienia pomocy innym, a także za praktykowanie najdłużej i nieprzerwanie w Darłowie tego trudnego i ważnego fachu jakim jest fryzjerstwo.
Dariusza Kosa – restauratora, pasjonata muzyki i dobroczyńcę za wieloletnie rozwijanie oferty gastronomicznej Darłowa, ogromny wkład i pomoc przy miejskich wydarzeniach kulturalnych, a także za promowanie Darłowa poprzez organizację w swych lokalach wielu fantastycznych koncertów o szerokim przekroju gatunków muzycznych.
Damiana Łukaszewskiego i Krzysztofa Ziątka (Firma DARLAN – usługi telekomunikacyjne) za tworzenie i rozwijanie sieci światłowodowej na terenie Darłowa, która zaopatruje mieszkańców w połączenie internetowe oraz za wsparcie sponsorskie darłowskiego sportu
Karola Matusiaka – dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, artysty, pasjonata historii za zaangażowanie i organizację w Darłowie wielu wydarzeń kulturalnych z wizerunkiem „Króla Eryka Pomorskiego” na pierwszym planie, które znacząco swą jakością i nawiązaniem do historii oraz tradycji poszerzyły ofertę w kalendarzu miejskich imprez Królewskiego Miasta Darłowa.
Fabiana „Kaca” Widomskiego – rapera, freestylowca, wolontariusza za podzielenie się swą pasją do kultury Hip-Hop z mieszkańcami Darłowa poprzez wielokrotne uatrakcyjnienie miejskich imprez swoimi koncertami, za organizację wielu wydarzeń charytatywnych takich jak np. „Hip-Hop dla Ukrainy”, a także za promowanie Darłowa na muzycznej mapie Polski.
Dominika „Dandesa” Gajosa – dj’a, producenta muzycznego za zaangażowanie przy wielu muzycznych i kulturalnych projektach w Darłowie, pomocną dłoń, podzielenie się swoją pasją do kultury Hip-Hop, a także za organizację koncertów i imprez – w tym wielu charytatywnych.
Studniówka Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Piękne maturzy...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Hotel Mirada Del Mar
Otoczony zielenią i stuletnimi sosnami, położony w…
kup teraz

Hotel Fariones
Najstarszy hotel na wyspie w zupełnie nowej odsłon…
kup teraz

Hotel Barceló Margaritas Royal Level
Najnowsza część znanego i lubianego hotelu Barceló…
kup teraz

Hotel Royal Hideaway Corales Beach
Niepowtarzalny klimat i wyjątkowa atmosfera w jedn…
kup teraz

Hotel Savoy Palace
Pięknie położony, ze wspaniałym widokiem na Ocean …
kup teraz

Hotel Secrets Bahía Real Resort & Spa
Tu poczujesz się jak we śnie! Jedyny w swoim rodza…
MKOL dopuszcza Rosjan do startów, są jednak warunki