Mistrzostwami Sławna w układani kostki Rubika OSiR kończy ferie zimowe [ZDJĘCIA, WIDEO WYNIKI]

Dniem z kostką Rubika OSiR w Sławnie pożegnał ferie zimowe. Impreza była w hali sportowej przy SP nr 3. W jej skład weszły pokazy, warsztaty i same mistrzostwa. Ile zajmuje specom układanie kostki? Około 30 sekund!!!!

I Mistrzostwa Sławna w układaniu kostki Rubika wygrał 13-letni Jan Kowalczyk, który ułożył kostkę w 17 sekund! Drugie miejsce zajął 14-letni Szymon Myśliński (22 sekundy), zaś trzecie 14-letni Dominik Cichoński (32 sekundy).

Pierwszą częścią mistrzostw było spotkanie ze zwycięzcą programu „The Brain. Adam Polkowski jest również Mistrzem Polski w Układaniu kostki Rubika na czas. W blisko godzinnym wystąpieniu wprowadził uczestników w magiczny świat łamigłówek ruchomych.
Następnie odbyły się rodzinne warsztaty w układaniu kostki Rubika. Ich celem było pokazanie, że z odrobiną zapału i otwartym umysłem można dokonać czegoś co przez wielu uznawane jest za niemożliwe – czyli ułożenie całej kostki Rubika!

Na koniec odbyły się otwarte mistrzostwa Sławna, w których uczestniczyło łącznie 22 zawodników.
W kategorii do lat 10 wygrał Piotr Kowalczyk z czasem 1:16.

W kategorii 11-12 lat zwyciężczynią została Zuzanna Warać, drugie miejsce zajął Bartosz Schiele, zaś trzecie Aleksander Wojciechowski.

W kategorii 13-14 lat zwyciężył Jan Kowalczyk, drugi był Szymon Myśliński, trzeci Dominik Cichoń. Ci zawodnicy wygrali również w kategorii OPEN.