Łukasz Cichy z klubu Karate Kyokushin w Postominie wicemistrzem świata

Robert Gębuś
To wielki sukces sansei Łukasza Cichego z klubu Karate Kyokushin w Postominie. W krakowskiej Tauron Arenie podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin przegrał w finale jedynie z Jonem Lamasem z Hiszpanii i został wicemistrzem świata.

Udział w tym wielkim wydarzeniu wzięło blisko 700 zawodników z 32 państw. Zawody rozgrywane były w kategoriach kumite (walki) oraz kata (formy) w kategoriach juniorskich oraz seniorskich. Polska reprezentacja zdobyła łącznie 32 medale i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na drugim miejscu za reprezentacją Ukrainy. Sędzią głównym zawodów był Shihan Antonio Pinero (9 dan) - prezydent Światowej Federacji Kyokushin.

W kategorii kata seniorów drugie miejsce zajął sensei Łukasz Cichy z postomińskiego klubu, przegrywając jedynie z Jonem Lamasem z Hiszpanii. Warto podkreślić, że wicemistrzynią świata w kategorii kumite seniorek +65kg. została Aleksandra Karpuk, była reprezentantka klubu z Postomina, obecnie trenująca w Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin.