Kolekcjoner z nad Bałtyku i jego skarby. Byliśmy, zobaczyliśmy. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Skarby z prywatnej kolekcji podziwialiśmy w gminie Darłowo. Tutaj czas zatrzymuje się, a wręcz można cofnąć się wstecz niczym ktoś kto uruchamia machinę czasu! Podziwialiśmy rzeczy - przedmioty z czasów II wojny światowej, 20-lecia międzywojennego, czy te z okresu I wojny światowej oraz jeszcze starsze... Zobaczcie sami w galerii zdjęciowej.

Skarby prywatnej kolekcji w gminie Darłowo - nad Bałtykiem

Notgeldy - pieniądze zastępcze, stare pocztówki mające nawet ponad 120 lat, dawne butelki po piwie, czy korki piwne, żelazka z duszą, czy takie rarytasy jak poniemiecki rysunek techniczny Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, stare zegary, narzędzia rolnicze, dawne mapy Pomorza, stare zdjęcia, czy cegły wypalane w poniemieckiej fabryce w Sławnie i Darłowie, stylowe meble, czy rzeczy codziennego użytku np. młynki do kawy na korbkę, dawne zamki...

To tylko ułamek tego co mogliśmy podziwiać i co Wam prezentujemy. Musicie to zobaczyć jeśli pasjonujecie się skarbami historycznymi, czy też zwyczajnie historią w lokalnym wydaniu na Pomorzu. Nasz gospodarz ma też przedmioty związane z Otto von Bismarckiem - kanclerzem Rzeszy [zwanym Żelaznym Kanclerzem], który odegrał wiodącą rolę w procesie zjednoczenia Niemiec. Bisamrck miał swoją letnią rezydencję w niedalekim Warcinie i stąd na naszym terenie można natrafić na "ślady", które pozostawił.

Kolekcję zgromadził Tadeusz Konieczny w Starym Jarosławiu (gm. Darłowo) i ją eksponuje w prywatnej izbie antyków, którą można bezpłatnie podziwiać. To niedaleko od Bałtyku - Darłowa. Około 10 minut jazdy autem.

- Od czasu do czasu odwiedzają mnie klasy z pobliskich szkół - mówi Tadeusz Konieczny. - Chętnie opowiadam młodzieży o przedmiotach, które zgromadziłem. Bo każdy z nich ma swoją niebanalną historię. W taki sposób staram się uratować część pomorskiego dziedzictwa kulturowego. Bo często zdarza się, że różne "skarby" dosłownie ratuję w ostatniej chwili przed zniszczeniem.

Miasto Sławno na zdjęciach - czasy PRL - kliknij link i zobacz

Skarb w Sławnie. To ukryli Niemcy w skrytce. Byliśmy po jej ...

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie