Kolarki BCM Nowatex. Trzy tytuły mistrzyń Polski i dwa srebra juniorek młodszych

(SYK)
Z nami finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze w Łodzi. Po bardzo dobrym występie z dorobkiem 5 medali, w tym z trzema złotymi i tytułami mistrzyń Polski wróciły juniorki młodsze BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska.

W pierwszym dniu dniu zmagań odbył się wyścig indywidualny na 2 km, w którym startowała Daria Pikulik, która w eliminacjach wykręciła 3 czas lecz w popołudniowych finałach zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. Kolejną konkurencją był sprint, w którym znakomicie spisały się kolarki BCM, gdzie w eliminacjach wygrała Daria Pikulik, 3 Marlena Karwacka, 7 Monika Graczewska, a 11 Patrycja Jasińska.

W drugim dniu po rywalizacji w bezpośrednich biegach sprinterskich zawodniczki zdobyły dwa medale. Mistrzynią Polski została Daria Pikulik, a Marlenie Karwackiej przypadł srebrny krążek! 8 - Patrycja Jasińska, 10 - Monika Graczewska. Drugą konkurencją tego dnia był wyścig na 500 metrów, gdzie Marlena Karwacka wywalczyła drugi srebrny medal.

W trzecim i ostatnim dniu zmagań odbyły się dwie ostatnie konkurencje mistrzostw. Na początku odbyły się biegi eliminacyjne keirina, gdzie do sześcioosobowego finału A awansowała Marlena Karwacka. Następnie odbył się wyścig punktowy, gdzie bardzo dobry występ zanotowały nasze dziewczyny. Bezapelacyjną mistrzynią Polski i drugi złoty medal tych mistrzostw padł łupem Darii Pikulik.
Ostatnią konkurencja dnia były finały keirina. Finał A był popisem Marleny Karwackiej, która wywalczyła swój trzeci krążek Olimpiady - złoty medal i tytuł mistrzowski.