IV liga ZZPN: Darłovia Darłowo - Flota Świnoujście i inne wyniki ZDJĘCIA, WIDEO

Darłovia Darłowo podjęła Flotę Świnoujście [7 kolejka IV ligi ZZPN] i goście bezdyskusyjnie wywieźli z tego terenu 3 punkty. Darłovia Darłowo - Flota Świnoujście 0:3 (0:2).

Darłovia Darłowo - Flota Świnoujście 0:3 (0:2)

Darłovia Darłowo nie myślała pasować w meczu z Flotą Świnoujście (spadkowicz z III ligi), ale goście szybko narzucili swój styl gry. Dla miejscowych dużym problemem było wyjście spod pressingu Floty, która ustawiła się wysoko i nie dawała darłowiakom pograć. W 19 minucie goście szarżowali w bocznym sektorze "16" Darłovii i jeden z jej graczy faulował zawodnika gości i tu arbiter zastosował przywilej korzyści, bo piłkę przejął Kacepr Robaczyński i szarżował w pole karne miejscowych i tu jeden z obrońców próbował "ratować" sytuację wślizgiem, ale trafił w nogi zawodnika Floty. Arbiter bez wahania wskazał "na wapno". Darłovia nie protestowała. Michał Stasiak wymierzył sprawiedliwość uderzając płasko w prawy róg. Marcin Kotas - bramkarz Darłovii wyczuł jego intencje, ale nie zdołał obronić. Patrz wideo poniżej.

Później Darłovia Darłowo próbowała znaleźć swoją okazję na wyrównanie, ale w 42 minucie fatalny błąd przydarzył się jej przy wyprowadzaniu piłki na ok. 25 metrze przed swoją bramką. Niedokładne zagranie jednego z darłowiaków przejął Kostiantyn Karaman i pognał z piłką na bramkę Kotasa. Karaman płaskim strzałem nie dał szans miejscowemu bramkarzowi i 0:2 ustawiło mecz. W II odsłonie Flota "grała swoje" i jeszcze podwyższyła wynik kwadrans po przerwie. Darłovia szukała swojej szansy choćby na gola honorowego, ale przyjezdni na to jej nie pozwolili. Trener Darłovii - Mateusz Kaźmierczak próbował wprowadzać świeżych graczy na murawę, ale to nie zmieniło obrazu gry.

Dodajmy, że to druga porażka Darłovii Darłowo na swoim terenie ze spadkowiczem z III ligi. Wcześniej uległa ona Gwardii Koszalin 0:2.