IV liga: nikła porażka Sławy/Poldan z wiceliderem

Andrzej Luren
Błękitni Stargard Szczeciński - Sława/Poldan Sławno 2:1 (0:0). W tym meczu wszystko układało się po myśli piłkarzy Sławy/Poldan i trenera Wojciecha Megiera aż do 87 minuty, gdy garstka sławieńskich kibiców doliczała już ...

Błękitni Stargard Szczeciński - Sława/Poldan Sławno 2:1 (0:0). W tym meczu wszystko układało się po myśli piłkarzy Sławy/Poldan i trenera Wojciecha Megiera aż do 87 minuty, gdy garstka sławieńskich kibiców doliczała już kolejne punkty dla swojego zespołu myśląc o następnym spotkaniu z Pogonią Barlinek. Niestety rzeczywistość okazała się bardzo brutalna, bo gospodarze wbili sławnianom dwie bramki i tym samym trzy punkty zostały w Szczecinie.

?Na niecały kwadrans przed końcem wyrównanego pojedynku dobra gra gości została uwieńczona golem strzelonym bezpośrednio z rzutu wolnego przez Mirosława Wawerczaka, ale od tego momentu gospodarze rzucili na szalę wszystkie swoje umiejętności i na trzy minuty przed końcem spotkania wyrównali po strzale głową Michała Gospodarka. Kilka chwil później, już w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobył z najbliższej odległości Jakub Procyk. ?- Sława/Poldan przez większą część spotkania grała bardzo dobrze, a my mieliśmy parę niewykorzystanych sytuacji - Arkadiusz Zając, trener Błękitnych podsumowuje spotkanie. - Przy pierwszej bramce ewidentnie zawalił nasz bramkarz, który powinien obronić strzał z około 30 metrów. Mimo to wygraliśmy, bo z determinacją walczyliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.?- Wynik jest szczęśliwy dla gospodarzy, którzy w ostatnich pięciu minutach strzelili dwie bramki - Wojciech Megier, trener Sławy/Poldan jest rozczarowany takim obrotem sprawy. - Powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść wcześniej, jednak tak się nie stało i niewykorzystane sytuacje w końcówce się zemściły. Mam nadzieję, że będzie to dla nas dobra nauczka na przyszłość.?Mimo przegranej zespół Sławy/Poldan rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie stawiając wysoko poprzeczkę rywalowi z najwyższej półki, jednak w końcówce sławnianie "pękli" pod naporem zdeterminowanych gospodarzy. Pozostałe wyniki: Gryf - GKS Mierzyn 1:0, Darzbór - Arkonia 2:1, Astra - Wybrzeże 3:0, Ina - Energetyk 2:1, Victoria 95 - Flota 1:2, Pogoń B. - Pogoń II 1:2, Victoria Dega - Sokół Pyrzyce 1:5, Stal - Kluczevia 4:1. Uwaga: z powodu wcześniejszego zamknięcia "Dziennika Sławieńskiego" wynik spotkania z Pogonią Barlinek zamieścimy w kolejnym wydaniu naszej gazety. Już jutro Sława/Poldan gra o godz. 16 na wyjeździe z Victorią 95 Rolhurt Przecław.