I Lider Cup w Sławnie. Finał: UKS Lider Sławno - UKS Bukowia Buk 9:16 [FOT, WIDEO] - podsumowanie

Tomasz Turczyn
W finale I Lider Cup w Sławnie zagrały gospodynie - UKS Lider Sławno z UKS Bukowią Buk. Przyjezdne były faworytkami tej potyczki, bo to mistrzynie Polski w tej (2006/2007) kategorii wiekowej.

Początek finału dla sławnianek, które niesione dopingiem wyszły na 3:1. Ale Bukowia szybko uporządkowała grę i doprowadziła do remisu 3:3. Później oba zespoły grały "bramka za bramkę". W końcówce pierwszej odsłony było 6:6. Jednak ostatnie trzy minuty należały do przyjezdnych, które najpierw wyszły na prowadzenie 7:8. Piłkę miały Liderki, ale nie potrafiły przeprowadzić bramkowej akcji i do tego - praktycznie równo z syreną - zostały skontrowane. Wynik do przerwy 7:9.

Taki rezultat dawał szansę na powalczenie w II połowie. Jednak sławnianki wyszły na nią usztywnione i popełniały seryjnie błędy w rozegraniu piłki. Zaś rywalki złapały swój rytm grania i raz za razem trafiały do siatki. Szybko wypracowały kilku bramkową przewagę i kontrolowały mecz do samego końca. Liderki w drugiej odsłonie dorzuciły tylko dwie bramki, a ich przeciwniczki 7. I to przesądziło o końcowej wygranej zespołu UKS Bukowia buk 9:16.

Przyjezdne wygrały konsekwentną i bardzo szybką grą oraz twardą obroną. Z łatwością przechodziły z obrony do ataku i to też powodowało, że łatwiej dochodziły do sytuacji rzutowych. Liderki faulowały i były tu karane rzutami karnymi przez arbitrów. Ich bramkarka wybroniła tylko jeden na sześć w całym meczu. Podsumowując II miejsce dla UKS Lider Sławno jest świetnym wynikiem w ogólnopolskiej stawce. I po ostatniej syrenie kibice ze Sławna (głównie rodzice zawodniczek grających w UKS-sie ze Sławna - red.) wykrzyczeli: