I Komunie Święte, w Kościele Mariackim ze Sławna. Zdjęcia z 20.05.2023 r.

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W Kościele Mariackim w Sławnie w sobotę - 20.05.2023 r. kolejne I Komunie Święte. Tym razem sakrament przyjmują uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwsza odsłona Komunii jest o godz. 11, a druga o godz. 13.

SP nr 3 w Sławnie - I Komunia Święta 2023

Zobaczcie zdjęcia z I Komunii Świętej w Kościele Mariackim w Sławnie z dnia 20.05.2023 roku. Nasz reporter towarzyszył młodzieży i ich rodzicom w tym ważnym dla nich dniu.

Eucharystia jest „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego”. Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus Pan. Eucharystia oznacza i urzeczywistnia komunię życia z Bogiem i jedność Ludu Bożego, przez które Kościół jest sobą. Jest ona szczytem działania, przez które Bóg w Chrystusie uświęca świat, a równocześnie szczytem kultu, jaki ludzie w Duchu Świętym oddają Chrystusowi, a przez Niego Ojcu”. W końcu, przez celebrację Eucharystii jednoczymy się już teraz z liturgią niebieską i uprzedzamy życie wieczne, gdy Bóg będzie wszystkim we wszystkich. Eucharystia jest więc streszczeniem i podsumowaniem całej naszej wiary.

I Komunie Święte w Parafii WNMP w Sławnie. Zdjęcia - 2023 rok

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie