Historyczny sukces UKS Lider Sławno! Mają to! ZDJĘCIA

UKS Lider Sławno wywalczył historyczny awans do 1/8 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych! Brawo!

Sukces UKS Lider Sławno

UKS Lider Sławno rywalizował w 1/16 Mistrzostw Polski piłki ręcznej juniorek młodszych. Dwudniowy turniej był rozgrywany w Rudzie Śląskiej.

- Zwycięstwem nad Akademią Piłki Ręcznej Gladiator Oborniki uzyskaliśmy historyczny awans do grona najlepszych szesnastu drużyn w kraju w kategorii juniorki młodszej - podsumowuje Szymon Biegajski, trener UKS Lider Sławno. - To niebagatelne osiągnięcie zarówno w kilkuletniej działalności klubu, ale również całego sportu drużynowego w Miasto Sławno. Do tej pory bowiem nikt tak daleko nie zaszedł. Wartym podkreślenia jest fakt, że rywalizujemy w kategorii dziewcząt urodzonych w 2005 roku, a nasza drużyna składa się z zawodniczek urodzonych w 2006 oraz 2007 roku.

Niedzielne [10.04.2022 r.] spotkanie z drużyną z Wielkopolski było bardzo wyrównane. Cała pierwsza połowa, to gra bramka za bramkę, gdzie żadna ze stron nie potrafiła uzyskać większego niż dwubramkowego prowadzenia. Do przerwy drużyny schodziły z wynikiem 15:15. Po zmianie stron sytuacja uległa zmianie po upływie piętnastu minut. Wówczas to Liderki rzuciły kilka bramek pod rząd i prowadziły 25:20. Szczypiornistki APR Gladiator nie były dłużne i odpowiedziały serią sześciu kolejnych bramek (trzy z rzutów karnych) i sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Ostatnie osiem minut to dalsza rywalizacja bramka za bramkę. Na sto dwadzieścia sekund przed końcem oborniczanki prowadziły 26:27, lecz ostatnie trzy bramki były autorstwa Liderek (dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Zofia Chwojnicka, a raz Julia Żuchowska) i zwycięstwo 29:27 stało się faktem. Brawo!

Wcześniej Liderki ze Sławna zwyciężyły 29:28 (14:14) w drugim meczu Mistrzostw Polski juniorek młodszych z drużyną KPR Kobierzyce. Zaś w pierwszym meczu Liderki musiały uznać wyższość Pogoń 1945 Zabrze przegrywając 33:48 (14:24). Jednakże dwie kolejne wygrane dały im przepustkę do 1/8 Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu turnieju drużyna z Zabrza wygrała z KPR Kobierzyce 34:24 i zajęła tym samym 1. miejsce w turnieju przed UKS Lider Sławno.

Dzięki awansowi do 1/8 Mistrzostw Polski drużyna ze Sławna, za 2 tygodnie, wyjedzie w kolejną daleką podróż, tym razem do Krakowa. Rywalkami Liderek w rywalizacji pod Wawelem będą drużyny SPR Gdynia – mistrz województwa pomorskiego, MKS Victoria Świebodzice - piłka ręczna – mistrz dolnośląskiego, a także gospodarz SKS KUSY Kraków Piłka Ręczna – drużyna, która uzyskała awans po meczach barażowych w Małopolsce.