Gm. Sławno: Przebudowa dróg łączących dwie wsie. Pieniądze z rządowego programu ZDJĘCIA

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Udostępnij:
Trwają prace polegające na kompleksowej przebudowie dróg łączących Bobrowice i Bobrowiczki (gm. Sławno) - patrz zdjęcia.

Remontują drogi w gminie Sławno

Gmina Sławno uzyskała środki finansowe na modernizację gminnych dróg. Tym razem pozyskano prawie 2,7 mln zł wsparcia na przebudowę dróg w Bobrowicach i Bobrowiczkach. Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi 60% wartości inwestycji.

Zaplanowano kompleksową modernizację dróg o łącznej długości 1,78 km. Ich nawierzchnia - z kruszywa oraz z bruku kamiennego jest w złym stanie i wymaga modernizacji. Przebudowana zostanie droga w Bobrowiczkach, od skrzyżowana przy nieruchomości nr 14 do hodowli zwierząt. Wzdłuż całego tego odcinka zaplanowano także chodnik.

W Bobrowicach przebudowany zostanie dalszy fragment „nowej” drogi w okolicach szkoły – aż do połącznia z drogą z Bobrowiczek. Na jej części wybudowany będzie chodnik. Przebudowany zostanie też fragment drogi równoległej oraz drogi wewnętrzne w okolicach szkoły, dzięki czemu powstanie „pętla” umożliwiająca swobodny przejazd pojazdów. Wybudowane zostaną tam również miejsca parkingowe i wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Wszystkie drogi zostaną poszerzone i powstaną nowe zjazdy, a teren przylegający zostanie uporządkowany. Dodatkowo w ramach przebudowy dróg planuje się także budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową sieci wodociągowej. Inwestycja podzielona została na II etapy i winna zostać zakończona pod koniec 2022 roku. Jej koszt to 4,49 mln zł.

W Sławnie otwarcie nowego supermarketu. Byliśmy tam ZDJĘCIA ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie