Derby: Sława - Wiekowianka [ZDJĘCIA kibiców] - 2019 r. - kontrowersyjna sytuacja

Derbową potyczkę między MKS Sławą Sławno, a Wiekowianką Wiekowo obejrzało sporo kibiców miejscowych i grupka przyjezdnych. Ci ostatni sporo dyskutowali o sytuacji z II połowy meczu, gdy arbiter nie odgwizdał rzutu karnego dla Wiekowianki.

Gdyby sędzia wskazał " na wapno" to mecz mógłby się całkiem inaczej potoczyć. Przyjezdni uważali, że faul był ewidentny. Zaś miejscowi oceniali, że zawodnik Wiekowianki popisał się aktorskim upadkiem. Mecz skończył się 1:1 (1:0).

W pierwszej połowie więcej z gry miała Sława Sławno, a w drugiej na boisku dominowała walka. Było sporo przerw. Ale to Wiekowianka zagrała lepszą drugą część potyczki i wyrównała stan meczu. Sława przy 1:0 grała bez konceptu. W prostych sytuacjach zawodnicy miejscowych grali niedokładnie i prokurowali szybkie kontry. Po jednym z takich zagrań padł gol wyrównujący. Przy tej akcji jeden z obrońców miejscowych dał się jeszcze wyprzedzić w polu karnym Piotrowi Szczygłowi, który wpakował piłkę do siatki z główki (84 min.) po centrze.