18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Darłowo: zapraszają na bal charytaywny na rzecz hospicjum

Tomasz Turczyn
R.PIETRASZ
Zbliża się VI Bal Charytatywny na Rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego "Caritas" im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie. Impreza będzie w Lidia Hotel Spa&Wellness w Darłówku Zachodnim w sobotę (4 lutego) o godz. 19.30. Koszt to 500 zł od pary. Dochód z balu zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia do hospicjum.

- W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 76 tys. zł - mówi Joanna Klimowicz, jedna z organizatorek balu. - Łącznie, podczas wszystkich bali, udało się uzyskać już około 400 tys. zł .
Wśród rzeczy na licytację w tym roku jest krzyż z łusek przywieziony z Afganistanu przez przez ks. kapelana Jana Zapotocznego. Ponadto znany dziennikarz, komentator i publicysta najprawdopodobniej przekaże na rzecz balu nagrodę telewizyjną - Wiktora. Jak co roku arcybiskup Kazimierz Nycz też ofiaruje dar na licytacje.
Gościem tegorocznego balu będzie Adrianna Biedrzyńska. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Koszalińsko - Kołobrzeski Edward Dajczak, dyrektor Caritas Polska ks. Prałat Marian Subocz oraz burmistrz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz.

Przypomnijmy: hospicjum przyjmuje chorych od listopada ubiegłego roku. Powyższy film przedstawia uroczyste rozpoczęcie tej inwestycji.
- W naszym domu przygotowaliśmy 21 miejsc dla chorych, a w tym 10 z nich służy opiece hospicyjnej. Skierowana ona jest do chorych w terminalnych stanach choroby nowotworowej. Pozostałe przygotowane są dla innych chorych w stanach przewlekłych i wymagających ciągłej opieki - mówi ks. Norbert Kwieciński, wicedyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej odpowiedzialny za hospicjum.
Zainteresowani udziałem w balu proszeni są o wpłaty na konto: Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej ul. Domina 8, 75-061 Koszalin. Nr konta: 75 1020 2791 0000 7602 0138 7604 z dopiskiem "bal". Liczba miejsc ograniczona. Tel. Kontaktowe: 793 168 504 lub 604 430 342.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto