Darłowo: Świetny start Filipa Perżyło w Złocieńcu

FOT Klub
W hali widowiskowo - sportowej w Złocieńcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Polskiej Federacji Kyokushin Karate dla dzieci i młodzieży. W imprezie uczestniczyło 150 zawodników z 15 klubów i trzech organizacji karate.

W mistrzostwach województwa uczestniczyła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w składzie: trener Dariusz Winiarski i zawodnik Filip Perżyło. Znakomity start, przygotowanie i formę zaprezentowała zawodnik z Darłowa, który w mocno obsadzonej konkurencji walki kalaki chłopców do 10 lat zajął wysokie 2 miejsce.

W konkurencji walk sportowych karate - Filip Perżyło stoczył trzy zacięte pojedynki z których dwa wygrał przez wazami (pół punktu), a jeden pojedynek przegrał ostatecznie zajmując 3 miejsce w kategorii chłopców do10 lat.

Warto dodać, że w tym roku Filip Preżyło startując w czterech zawodach w sześciu konkurencjach zdobył już 10 medali dla klubu i miasta Darłowo. W chwili obecnej zawodnicy Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przygotowują się do startu w VI Mikołajkowym Turnieju Ashihara Karate w Jeżyczkach.

Kto wygra w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Sławieńskiego 2017? Oddaj swój głos na faworyta