Darłowo: Samorządowe Spotkanie Noworoczne w hotelu "Jan" - burmistrz podsumował 2018 rok [FOT, WIDEO]

Tomasz Turczyn
W sali balowej hotelu "Jan" w Darłówku Wschodnim miało miejsce [10 stycznia 2019 roku] Samorządowe Spotkanie Noworoczne. Zorganizował je Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. Włodarz w ten sposób podsumował 2018 rok w nadmorskim mieście i podziękował osobom i instytucjom, które znacząco wpływają na rozwój Darłowa i je promują. Spotkanie poprowadził Jacek Borkowski - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz wokalista - i Daniel Frącz z darłowskiego magistratu.

Zagłosuj na Osobowość roku 2018 w powiecie sławieńskim - kliknij link

Zagłosuj na sportowca, trenera, klub, imprezę - plebiscyt sportowy - podsumowanie 2018 r. w powiecie sławieńskim - kliknij link

AKTUALIZACJA

Podczas uroczystego wieczoru, Arkadiusz Klimowicz w podsumowania roku 2018 podziękował mieszkańcom za zaangażowanie i wkład w rozwój Królewskiego Miasta Darłowa Miasta. Tradycją samorządowych spotkań noworocznych jest uhonorowanie osób, firm i instytucji poprzez wręczenie wyróżnień i gratulacji za najważniejsze inicjatywy w roku ubiegłym, które w znaczny sposób wpłynęły na jakość życia w Darłowie i jego markę. W tym roku z rąk burmistrza Darłowa trafiły one do:

1.-Mariana Laskowskiego za organizację od 1999 roku w Darłówku jednej najbardziej rozpoznawalnych w kraju imprez plenerowych, na którą rokrocznie zjeżdżają tłumy turystów. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych od lat przyczynia się do promowania Darłowa jako atrakcyjnego miejsca wakacyjnego wypoczynku.

2.-Marka Wysockiego - wokalisty i muzyka z Darłowa, z okazji 40-lecia pracy scenicznej za ubogacenie miejskich wydarzeń, a także popularyzację muzyki wśród dzieci i młodzieży oraz liczne chwile wzruszeń i zadumy podczas koncertów.

3.-Patrycji Kaffke i Joanny Lebieckej

Patrycji Kaffke - wieloletniego nauczyciela w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie za piękną, oryginalną i wzruszającą inicjatywę organizacji w Darłowie przedsięwzięcia pn.: 100 par na STULECIE czyli Polonez dla Niepodległej. Wydarzenie to nie tylko spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Darłowa, ale także miało duży wydźwięk w ogólnopolskich mediach.

Joanny Lebieckiej -nauczycielki w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza oraz w Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego za niebanalne i kreatywne zajęcia z fizyki, pełne niekonwencjonalnych pomysłów,

które trafiają do młodego pokolenia mieszkańców Darłowa, zaszczepiając w nich miłość do nauki.Za działalność wykraczającą często poza ramy obowiązków służbowych, w tym między innymi za zaangażowanie muzyczne w zespole Trzynastka i Przyjaciele a także za liczne projekty fotograficzne .

4.-Edyty i Janusza Resilów- nauczycieli i wychowawców w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie za wieloletnie oddanie i poświęcenie się ogólnopolskiej akcji charytatywnej Jerzego Owsiaka - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Za siedemnaście lat darłowskich zbiórek i wielokrotne kierowanie jednym z miejskich sztabów Wielkiej Orkiestry.

5.- Eweliny Nidzgorskiej -właścicielki Szkoły Tańca S-TEN za krzewienie kultury tanecznej wśród dzieci i młodzieży, za zaangażowanie i udział w miejskich wydarzeniach a także szereg spektakularnych sukcesów na krajowych i międzynarodowych scenach tanecznych, gdzie dzieci z Darłowa wielokrotnie zdobywały miejsca na podium.

6.- Fundacji Charytatywnej Morze Miłości: Joanna Klimowicz, Danuta Woźniak, Ks. Krzysztof Sendecki, Czesław Woźniak, o. Damian Basarab, Dorota Ratkowska, Danuta Puczyńska.

Joanny Klimowicz -Prezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości za ogromny, wieloletni trud i pracę na rzecz powstania Domu Hospicyjno-Opiekuńczego im. Czesława Domina w Darłowie oraz jego rozwój, a także szereg inicjatyw społecznych adresowanych do mieszkańców Darłowa. Danuty Woźniak -Wiceprezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Ks. Krzysztofa Sendeckiego -Wiceprezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Czesława Woźniaka -Skarbnika Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; o. Damiana Basaraba- Przewodniczącego Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Doroty Ratkowskiej - Członka Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Danuty Puczyńskiej -Członka Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości;

7. Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Darłowie w składzie: Magda Burduk, Artur Wejnerowski, Daniel Frącz.

Daniela Frącza za szereg inicjatyw angażujących zgłasza młode pokolenie mieszkańców Darłowa, w tym stworzenie cyklu imprez.: Rap Piwnica, Fire Show, Letni Sylwester i promowanie Darłowa na polskich scenach muzycznych.

Artura Wejnerowskiego za ogromne zaangażowanie, oddanie i upór w realizacji projektu pod nazwą Darłowo LIVE, czyli monitoring online plaży wschodniej i zachodniej Darłówka, Rynku Miejskiego oraz za reaktywację Galerii Morskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Magdaleny Burduk -szefowej Biura Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Darłowie za wieloletnie zaangażowanie i oddanie w sprawy dotyczące miasta Darłowa, za stworzenie w 2001 roku pierwszej oficjalnej informacji turystycznej w mieście, za niebanalne wypromowanie hasła lubiędarłowo, za pierwszy darłowski teledysk Wolontariusz a także za wymyślenie i wdrożenie w życie wielu ciekawych pomysłów takich jak m.in. Darłowska Laponia Świętego Mikołaja czy koncertu na 4 Strony Świata.

Gwiazdą uroczystego wieczoru był Jacek Borkowski znany warszawski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz wokalista, który swoim znakomitym głosem i nietuzinkowym repertuarem uświetnił noworoczne samorządowe spotkanie. W konferansjerce wspomagał go Daniel Frącz, w śpiewie Marek Wysocki i w tańcu Ewelina Nidzgorska.

Wideo

Dodaj ogłoszenie