Darłowo: Daria Pikulik czwarta na świecie! Komentarz kolarki! [WIDEO]

Daria Pikulik
Daria Pikulik FOT.TT
Daria Pikulik wybornie spisała się podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym rozgrywanych w Hongkongu. Kolarka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zajęła 4 miejsce w omnium.

Po dwóch konkurencjach darłowianka była szósta. W kolejnych dwóch startach wypadła świetnie. W wyścigu australijskim była trzecia, a w punktowym niewiele jej brakło by wskoczyć na podium.

Omnium to rodzaj wieloboju kolarskiego składającego się z 4 konkurencji. D. Pikulik otworzyła omnium w Hongkongu od 6 pozycji w scretchu. Później była 9 w wyścigu na tempo i 3 w australijskim, co dawało jej 5 pozycję w klasyfikacji generalne. W ostatnim starcie wygrała trzy z ośmiu punktowanych rund w tym premiowany podwójnie finisz, ale to nie dało jej medalu. Zajęła ostatecznie 4 - najbardziej nie lubiane przez sportowców miejsce.

- Tak blisko, a tak daleko - komentuje Daria Pikulik. - Teraz może być już tylko lepiej - ocenia.

Daria Pikulik straciła po 5 punktów do Holenderki Kirsten Wild i Australijki Amy Cure. Triumfowała Brytyjka Katie Archibald. Za plecami 19-latki z Bukowa Morskiego (gm. Darłowo) znalazła się m.in. wicemistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro Sarah Hammer.

Film został nagrany w Zespole Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu, gdzie Daria Pikulik opowiadała o swoich początkach kolarskich w ten sposób chcąc zachęcić uczennice ZS do trenowania tej dyscypliny.

W sobotę - 15 kwietnia Daria Pikulik startuje podczas MŚ w Hongkongu w wyścigu w parze - madisonie. To specyficzna odmiana wyścigu punktowego. Startuje kilkudziesięciu zawodników, podzielonych na drużyny po dwóch. Jadą 120 okrążeń z „lotnymi premiami” co 20 okrążeń.