Co się dzieje z Darłovią Darłowo? Znów porażka. Inne wyniki 22 kolejki IV ligi

Tomasz Turczyn
W 22 kolejce IV ligi ZZPN Darłovia Darłowo znów nie zdobyła punktów. Przegrała u siebie 2:3 z GKS Manowo. Wiosną darłowiacy zaliczyli już dwie porażki i remis.

22 kolejka IV ligi ZZPN

Chemik Police - Ina Goleniów 3:0

Darłovia Darłowo - GKS Manowo 2:3 (2:2)

Emocji nie zabrakło w sobotniej potyczce Darłovii Darłowo z GKS Manowo. Przed nią miejscowi mieli wiosną remis i porażkę, a przyjezdni dwie porażki na koncie. Oba zespoły szukały więc przełamania. Oba walczyły. Lepiej zaczęła Darłovia w 22 minucie - 1:0 po golu Kamila Michalskiego. To był początek. Pierwsza część meczu potoczyła się w szalony sposób i była prawdziwą huśtawką nastrojów dla kibiców. Kolejno bramki padały na:

1 : 1 - Łukasz Szymański - 30 minuta - rzut karny
2 : 1 - Karol Florkiewicz - 31 minuta
2 : 2 - Jakub Janasik - 32 minuta

I remisem zakończyła się pierwsza część potyczki w, której Darłovia grała w "10" - pod drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej dla Jakuba Kulona w 34 minucie. Decydujący gol padł w 75 minucie i zdobył go Jakub Janisiak - 2:3. Niestety Darłovia zalicza drugą porażkę z rzędu i bardzo słaby start w rundzie wiosennej. Czy może być lepiej? Będzie o to ciężko. Już 26 marca zespół jedzie do Koszalina, gdzie zagra z Gwardią, która jesienią wygrała w Darłowie 0:2. Następnie 2 kwietnia podejmie Vinetę Wolin, która jesienią u siebie wygrała z darłowiakami 3:0. Tym samym przed zespołem z Darłowa dwa ciężkie mecze, gdzie o punkty będzie bardzo trudno. Kolejno Darłovia podejmie Orła Wałcz i to też zespół, który jest wyżej notowany w tabeli IV-ligi, ale jesienią Darłovia wygrała w Wałczu 0:2.

Skład Darłovii z GKS Manowo: Turkacz - Damian Kulon, Lipiński, Sosiński, Michalski - Kaczyński (54' Dywan), Fastyn (88' Topolski), Wólkiewicz, Bazyli - Florkiewicz, Jakub Kulon

Sokół Karlino - Hutnik Szczecin 0:3
Vineta Wolin - Gwardia Koszalin 2:0
Orzeł Wałcz - Pogoń Połczyn Zdrój 5:1
Rasel Dygowo - Dąb Dębno 1:1
MKP Szczecinek - Jeziorak Szczecin 4:2
Flota Świnoujście - Olimp Gościno 4:1

Błękitni II Stargard - Zefir Wyszewo 6:1