Burmistrz gratuluje UKS Liderowi Sławno odniesionych sukcesów w 2019 roku [ZDJĘCIA]

Od lewej: burmistrz Krzysztof Frankenstein i Szymon Biegajski
Od lewej: burmistrz Krzysztof Frankenstein i Szymon Biegajski UM
Dziewczęta UKS Lider Sławno zwyciężyły w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego o Puchar Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej w kat. dziewcząt rocznik 2006, zaś chłopcy zajęli wysokie 4. miejsce w tym samym turnieju w roczniku 2006 i młodsi.

Po pierwszym turnieju rozegranym w Szczecinie w tabeli prowadził zespół UKS Lider Sławno i drużyna ta obroniła swoją pozycję, ostatecznie zdecydowanie wygrywając w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął zespół MKS Kusy Szczecin SP 55, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna KU AZS Politechnika II Koszalińska.

Doceniając te osiągnięcia, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna zaprosił obie drużyny wraz z trenerem Szymonem Biegajskim d
o sławieńskiego ratusza, gdzie pogratulował młodym zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerowi osiągniętego sukcesu. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście - Marzena Łużyńska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie, Dominik Margielewski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sławnie, Karolina Stępień - radna Rady Miejskiej w Sławnie oraz Krzysztof Kowalczyk - dyrektor OSiR w Sławnie.

- Jestem dumny z Waszych sukcesów i dostrzegam w waszej działalności pasję oraz miłość do piłki ręcznej. Klub jest stosunkowo młody, lecz odpowiednia praca trenera, samozaparcie i poświęcenie owocuje już w tej chwili sportowymi wynikami - podsumował burmistrz.