Biegacze z p. sławieńskiego koncertowo ściemniali na Nocnej Ściemie 2019 w Koszalinie [FOT, WIDEO, WYNIKI]

W nocy z 26/27 października rozegrano unikalny bieg w Polsce - Nocną Ściemę 2019 w Koszalinie. Do wyboru był półmaraton lub maraton. Trasa - uliczna z kawałkiem na stadionie Bałtyku Koszalin po bieżni tartanowej. Każda pętla liczyła po 7 km z małym kawałkiem.

Półmaraton ukończyło 631 osób. Maraton - 109. W maratonie najszybszy był Adrian Kępka (Tager Sport) z Wiekowa - 02:49:11. Czas podajemy bez ściemniania, bo biegi rozpoczęły się o 2 w nocy z 26 na 27 października, gdy przechodzimy z czasu letniego na zimowy, a więc cofa się wskazówki zegara o godzinę. I to dzięki temu biegacze notują w Koszalinie "niesamowite wyniki".

Komplet wyników maratonu z Koszalina

Na dystansie półmaratonu wygrał Mateusz Witkowski z Koszalina - 01:13:32. Jako 12 metę minął Krzysztof Wilczewski (KB SPOKO Sławno) - 01:24:38. Na miejscu 13 finiszował Maciej Rudnikowski (Darłowskie Charty) -01:24:56.

Wśród pań 4 była Monika Nieckarz (KB SPOKO Sławno) - 01:38:04.