Awans dla Sławy Sławno i Zefira Wyszewo, Victoria Sianów za burtą

Tomasz Turczyn
Zapraszamy Państwa w sobotę - 14 czerwca na relację z pasjonującego dwumeczu, który zadecyduje o awansach do Koszalińskiej Klasy Okręgowej. O godz. 17 druga w tabeli Sława Sławno gra w Myślinie z Płomieniem, który jest siódmy w tabeli oraz Zefir Wyszewo (lider) w Sianowie z Victorią (trzecie miejsce).

Będziemy na bieżąco od godz. 17 relacjonować oba mecze.

Tak wygląda punktowo czołówka reg. okręgówki przed ostatnią kolejką spotkań:

1. Zefir Wyszewo - 58 pkt.
2. Sława Sławno - 58 pkt.
3. Victoria Sianów - 55 pkt.

Sława Sławno ma najgorszy bezpośredni bilans meczy z Victorią i Zefirem.
Do KKO awans uzyskują dwa zespoły - mistrz i wicemistrz. Co ciekawe Victoria Sianów na własne życzenie straciła 6 punktów. Raz nie opłaciła na czas w KOZPN kary za żółte kartki, a ostatnio zagrał zawodnik, który miał na koncie 8 żółtych kartek, a więc powinien pauzować.

Godz. 17

Witam Państwa serdecznie. W Myślinie i Sianowie rozpoczęły się mecze między Płomieniem i Sławą oraz Victorią i Zefirem. W obu meczach jak na razie bez goli.

Relacja z Sianowa jest dzięki uprzejmości Jana Szlufika, wójta gminy Malechowo i Ryszarda Wątroby. Relacja z Myślina dzięki uprzejmości Janusza Ścisło - kierownika Sławy Sławno

10 minuta
Myślino - Płomień - Sława 0:0

Skład Sławy Sławno: Struś - Wróbel, Ulatowski, Kotłowski, Ostrowski, Wójcik, Betkało, Minda, Gracz, Banasik, Ścisło

Jak na razie mecz jest wyrównany. Początek nerwowy ze strony Sławy. Gospodarze grają bardzo ostro i nie zamierzają nic dać za darmo Sławie.

13 minuta
Sianów: Victoria - Zefir**0:0**

Dwie "setki" dla Victorii Sianów, ale bramkarz Zefira - Kasperski kapitalnie wybronił. Początek meczu zdecydowanie dla gospodarzy, którzy chcą jak najszybciej wyjść na prowadzenie.

18 minuta - Myślino
Płomień - Sława 0:0
W grze gości nadal jest nerwowość i niedokładność.

17 minuta - Sianów
1:0 dla Victorii Sianów w meczu z Zefirem Wyszewo - gol Tomasza Majerczaka. Sianowianie udokumentowali swoją przewagę z początku meczu pierwszym trafieniem i nadal są w natarciu.

22 minuta - Myślino

W tym momencie w koszalińskiej okręgówce jest Sława i Victoria Sianów. Co więcej Sława ma pierwsze miejsce - 59 pkt., a Victoria II - 58 pkt. Za burtą jest Zefir Wyszewo.

27 minuta - Sianów

Nadal 1:0
Victoria sprawia korzystniejsze wrażenie. Zefir nie miał jeszcze żadnej "setki" strzeleckiej. Gospodarze po wyjściu na prowadzenie nieco uspokoili grę, która toczy się w środku pola. Victoria sprawia tu korzystniejsze wrażenie. Ma optyczną przewagę. Dłużej utrzymuje się przy piłce.

32 minuta - Myślino

Wójcik ze Sławy miał "setkę", którą zmarnował. Piłkarz znalazł się na ok. 18 metrze, a bramkarz gospodarzy był na 11. Wójcik próbował go lobować, ale ta próba skończyła się strzałem w goalkipera, który wyłapał niedokładnie uderzoną piłkę.

33 minuta - Sianów

Marcin Perkowski za ostry faul dostał czerwoną kartkę - Victoria Sianów gra w "10"

35 minuta - Myślino

Nadal 0:0

Sława Sławno góruje technicznie nad Płomieniem Myślino i stara się grać podaniami i w taki sposób szuka kolejnej szansy na gola. Gospodarze nie patyczkują się i grają na przysłowiowego "laczka". Czyli starają się oszukać obronę Sławy długimi podaniami wrzucanymi za "kołnierz" obrony. Jak na razie bez goli i z jedną klarowną sytuacją dla Sławy.

43 minuta - Myślino
Płomień przycisnął Sławę. Miał rzut wolny. I strzał idący w okienko z - ponad 20 metrów - wybronił Struś.

PRZERWA w Myślinie: Płomień - Sława 0:0

44 minuta - Sianów

Nadal 1:0

Zefir Wyszewo przycisnął i miał dwie "setki", ale je zmarnował.

45 min. - Sianów
Arbiter doliczył 3 minuty - Zefir Wyszewo nadal jest w natarciu.

PRZERWA w Sianowie 1:0

Trener gospodarzy wysłał 5 rezerwowych na rozgrzewkę

Myślino - piłkarze gospodarzy wyszli na murawę. Sława także wychodzi na boisko. Pierwsza połowa była wyrównana. Da się także zauważyć, że Płomień grał w niej bardzo ostro.

46 minuta
Rozpoczęła się II połowa meczu. W Sławie jedna zmiana: Za Gracza wszedł Patryk Jachemek
Wynik nadal 0:0

Sianów - nadal 1:0
Tu także za chwilę rozpocznie się II połowa meczu.

51 min. - Myślino
Sława Sławno szuka gola, ale nie potrafi sforsować obrony gospodarzy. Zatrzymuje się na 16 metrze - brak jej ostatniego podanie lub precyzyjnego strzału na bramkę.

Sianów - 1:0

46 minuta - rozpoczęła się II połowa

48 minuta.
W Zefirze Wyszewo zmiana: za Ziarkiewicza Dudek, Victoria bez zmian.

Zefir nadal w natarciu. Strzał jednego z napastników broni bramkarz Victorii Sianów. Chwyt jest bardzo pewny. Uderzenie było z ponad 20 metrów

Myślino

53 minuta - kapitalna okazja Płomienia - strzał głową - cudem broni Struś

54 minuta - znów uderzenie Płomienia groźne z kąta - Struś broni końcówką palców

59 minuta - Wójcik ze Sławy z 5/6 metrów strzela, ale bramkarz łapie

60 minuta - atak Płomienia i strzał mocny tuż nad poprzeczką Sławy. Gospodarze osiągnęli przewagę optyczną. Nadal grają twardo.

61 minuta - zmiana w Sławie: za Betkało - Pawełek

62 minuta. Setka Płomienia - strzał główką - i piłka o pół metra leci obok słupka. Nadal 0:0. Sława traci piłkę w środku pola. Kontra, ale nic z niej nie wychodzi. Aut dla Płomienia.

63 minuta. Rzut wolny z 28 metrów dla Sławy po zagraniu ręką przez piłkarza Płomienia. Strzał Ulatowskiego - bramkarz broni. Lekki strzał. I kontra Płomienia. Strzał łapie Struś.

65 min. Minda przy piłce - centra w pole karne, Banasik mija się z piłką. Piłkę wrzuca Wróbel, Banasik przejmuje piłkę i traci. Odzyskuje ją Ścisło. Róg dla Sławy. Centra, bramkarz piąstkuje. I kolejny róg dla Sławy.

Ze Sławna przyjechało na mecz ok. 30 kibiców.

67 minuta. Centra Pawełka, bramkarz piąstkuje. Strzał, bramkarz wybija na róg. Centra Ścisły - bramkarz łapie.

62 minuta -Sianów
Dawid Morawski wbija gola dla Zefira i jest 1:1. Zefir nadal w natarciu.

63 minuta - Sianów
Zefir Wyszewo bardzo krótko cieszył się z wyrównania. Chwila rozprężenia i Victoria Sianów wbija gola na 2:1 - Tomasz Majerczak

Myślino - 75 minuta

Płomień nadal w natarciu. Drużyna ta miała dwie sytuacje. I kolejna sytuacja - 18 metr, faul i rzut wolny. Piotr Ścisło dostaje żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem. Strzał trafia w mur piłkarzy Sławy. Płomień przejmuje piłkę - centra - aut. Sława przejmuje piłkę. Pawełek gubi ją. Gra jest bardzo nerwowa.

79 minuta- Myślino - Faul na Jachemku. Dośrodkowanie pod bramkę Płomienia, wybicie na aut.

80 min. - Myślino - kontra Sławy, seria podań. Ale to ostatnie przecina obrońca

82 min. - Myślino. Sława bije róg. Łapie bramkarz.

83 min. - Myślino 0:0

Płomień atakuje. Ostrowski ze Sławy wybija piłkę na aut.

Przerwa w meczu. Konsultacja głównego arbitra i bocznego. Bramkarz gospodarzy dostaje żółtą kartkę. Bramkarz Płomienia ma jeszcze jakieś uwagi. NAGLEEEEEEEEEE: Bramkarz pchnął sędziego głównego. Zamieszanie. Piłkarze Myślina trzymają bramkarza. Ten dostaje czerwoną kartkę po 2 żółtej.

Arbitrzy mówią, że bramkarz gospodarzy zachował się niesportowo - obrażał kibiców ze Sławna. Płomień gra w "10".

Myślino - 85 min. Sędzia wznawia grę. W bramce gospodarzy piłkarz z pola.

86 min. Myślino - Sława atakuje. Minda centra - uderzenie Ścisło, obrońca wybija. Róg. Piłkę mają gospodarze.

88 min. Myślino. Płomień wznawia grę, ale się nie spieszy. Wykop. Aut dla Sławy. Rzut wolny dla Sławy z narożnika pola karnego przed polem karnym Płomienia. Centra - strzał Wójcika obok bramki.

90 minuta - Myślino

0:0

Sędzia dolicza 4 minuty

Róg dla Płomienia. Wrzutka - Struś wybija przed siebie. Kontra Sławy. Łapie bramkarz Płomienia. Wykop w pole karne piłki. Sława ją przejmuje. Dośrodkowanie i aut dla Płomienia.

90 plus 2 minuta.

0:0

Piłkę ma Sława. Futbolówka jest na środku pola. Aut dla Płomienia.

94 minuta - Myślino. Sława ma piłkę na środku boiska. Wrzuca ją na przedpole Płomienia. Strzał Banasika 10 metrów nad poprzeczką.

KONIECCCCCCCCCCCCCCCC! Ostatni gwizdek arbitra. 0:0, które daje Sławie Sławno awans!

89 minuta - Sianów
Gola dla Zefira Wyszewo zdobył Zdanowicz - 2:2

90 minuta - Sianów

Gra w środku boiska. Czerwona kartka dla piłkarz Victorii - Krzysztof Borzyszkowski. Victoria kończy mecz w "9".