6 Uzdrowiskowy Bieg w Dąbkach: Biegaliście w rozgrzanym piekarniku? [FOT, WYNIKI, WIDEO] - 2019 r.

6 Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach ukończyło 536 osób, choć limit uczestnictwa - 600 osób był wyczerpany. Bieg przypominał rywalizację w rozgrzanym piekarniku! Start na 10 km był w samo południe [28.07.2019 r.] i temperatura powietrza dochodziła w słońcu do ponad 30 stopni Celsjusza!

Wydawało się, że najcięższy będzie odcinek leśny na 5-kilometrowej pętli! Aura w tym roku to brutalnie zweryfikowała i najtrudniej biegło się po "betonach", które były nagrzane przez słońce i oddawały żar lejący się z nieba. Choć i w lesie [tutaj zasłabła jedna z biegaczek i zajęli się nią ratownicy medyczni; inny z biegaczy zasłabł po minięciu mety i też byłą konieczna interwencja ratowników medycznych; były też osoby, które np. po pokonaniu 5 km schodziły z trasy] ciężko się oddychało...

Starty dzieci, młodzieży w Dąbkach 2019 - zdjęcia, wyniki

W takich warunkach najszybszy był Patryk Błaszczyk (LKS Jantar Ustka), który 10 km pokonał w świetnym czasie (jak na aurę) 32 minut i 4 sekund. Drugi finiszował Tadeusz Zblewski (LKB im. Braci Petk z Lęborka) - 32 min. 57 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Garski (Świat Płytek u Kryspina) - 33 min. 43 sek.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu sławieńskiego był Adrian Kępka z Wiekowa. Biegacz plasował się na 8 pozycji - 35 min. 44 sek. Na pozycji 12 finiszował Jan Rybarczyk z Darłowa - 36 min. 15 sek. Jako 25 metę minął Witold Mierzwa z Darłowa - 39 min. 1 sek. Na pozycji 30 uplasował się - biegający dyrektor 6 Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach - Maciej Rudnikowski z Darłowa. Uzyskał on 39 min. 21 sek.

Wśród pań wygrała Daria Maik (LUKS Start Nakło) - 39 min. 5 sek. Druga była Antonina Wirkus (MKL Szczecinek) - 39 min. 19 sek. Jako trzecia finiszowała Barbara Łącka (MKS Chojniczanka 1930 SA) - 41 min. 26 sek.

Najlepsza z powiatu sławieńskiego była Monika Nieckarz (KB SPOKO Sławno), która rywalizację wśród kobiet ukończyła - na świetnym - 12 miejscu uzyskując 45 min. 56 sek. Jako druga kobieta w powiecie sławieńskim (20 miejsce wśród wszystkich pań) finiszowała Kamila Łagutko z Darłowa (Żyj z Energią) - 48 min. 39 sek. Trzecia w powiecie sławieńskim (25 miejsce wśród kobiet) była Katarzyna Kulczyk (KB Bryza Postomino) - 49 min. 58 sek.