6 Bieg Króla Eryka w Darłowie. Jak było? Kapitalnie! ZDJĘCIA, WYNIKI. Teraz - Sławno

Król Eryk Pomorski z Darłowa na królewskiej "dyszce" postawił biegaczom bardzo trudne warunki. Przez większość trasy [start był o godz. 18 - 14 maja 2022 r.] zmagali się oni w przeciwnym wiatrem i do tego dosyć mocnym. W takich warunkach wygrywali najsilniejsi. Tym okazał się Grzegorz Kujawski, który wbiegł samotnie na metę uzyskując 31 min. 53 sek.

6 Bieg Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie - 10 km

Start i meta na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, gdzie swoją siedzibę miał władca - król Eryk Pomorski. Trasa uliczna - z atestem PZLA - wiodąca Darłowem i jego nadmorską dzielnicą - Darłówkiem. Drugi pokonał ją Ryszard Sokołowski (LKB im BRACI PETK Lębork) - 32 min. 47 sek., a trzeci plasował się Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 34 min. 34 sek.

Najlepszy z powiatu sławieńskiego był Krzysztof Wilczewski (KB Spoko Sławno), który uzyskał 38 min. 33 sek., co dało mu 14 miejsce. Na pozycji 15 finiszował Maciej Rudnikowski (KB Darłowskie Charty) - 38 min. 34 sek. Ostatnim, który złamał w Darłowie 40 minut był Michał Klimowicz z Koszalina - 39 min. 59 sek. i dało mu to 27 lokatę.

Wśród pań wygrała faworytka - Antonina Wirkus (LKB im BRACI PETK Lębork) uzyskując 39 min. 21 sek. Druga była Olga Zatoń (Kocury) - 41 min. 13 sek. Trzecia - Małgorzata Cygan (Kocury) - 43 min. 31 sek.

Na dobrym 5 miejscu finiszowała najlepsza zawodniczka z p. sławieńskiego - Monika Harbutiak z Cisowa - 44 min. 21 sek. Bieg ukończyło 236 osób.