Srebro, brąz i rekord Polski 57-letniego Jana Rybarczyka z Darłowa. Zdjęcia

Arch Pryw M. Rybarczyk
57-letni Jan Rybarczyk z Darłowa w kapitalnej formie biegowej! Darłowianin zdobył srebro i brąz podczas XIV Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce - Toruń 2024. Do tego ustanowił rekord Polski w kat. M55.

Dwa medale Halowych Mistrzostw Europy Masters i rekord Polski

XIV Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce - Toruń 2024. Kapitalny start 57-letniego Jana Rybarczyka z Darłowa w crossie na 8 km. Darłowianin zdobył srebro meldując się na mecie uzyskał czas 28 min. 41 sek.. Czyli został wicemistrzem Europy Masters w kategorii M-55. Trzeci był Belg - Stefan Rens - 28 min. 53 sek. Wygrał Niemiec - Miguel Molero - Eichwein, który wbiegł samotnie na metę uzyskując 27 min. 20 sek.

Ponadto Jan Rybarczyk zdobył także brązowy medal w drużynie w biegu crossowym na 8 km.

Dwa dni temu, J. Rybarczyk w swoim pierwszym starcie na 3000 m, w Toruniu, był tuż za podium. Ale ustanowił nowy rekord Polski w kategorii M55, który wynosi obecnie 9 min. 27 sek. na 3 km. Brawo!