Sława - Darłovia 1:0 (zobacz wideo z meczu)

R.Pietrasz
Sława Sławno - wicelider podejmuje ostatnią ekipę w tabeli - Darłovię Darłowo. Na stadionie jest około 200 sympatyków futbolu.

Sława: Kołacz - Lewandowski, Ulatowski, Kozdra, Stołowski, Marczyński, Zawada, Ślusarz, Podhorodecki, Ścisło, Zimoch.
Darłovia: Kotas - Wierzbowski, Sawa Wiernicki, Krawczyk, Dryjer, Feliński, Jakubowski, Szopiński, Maciąg, Hinc.

5 minuta - wynik 0:0 więcej z gry ma Sława. W szeregach Sławy gra Daniel Zimoch, który wrócił do zespołu - wyjazd do pracy za granicę.

10 minuta - wynik bez zmian. Oba zespoły grają uważnie w obronie. Na sławieński stadion przyjechała grupa kibiców z Darłowa. Eskortuje ją policja.

12 minuta rożny dla Sławy. Wrzutka Ścisły i............ nic. Piłkę ma bramkarz Darłovii.

16 minuta - strzał Kozdry niecelny. Piłkę ma Darłovia, Wulgarne przyśpiewki szalikowców z Darłowa.

20 minuta - bez okazji strzeleckich z obu stron.

25 minuta - rożny dla Sławy. Piłka zostaje wybita na aut. Gra się toczy na połowie Darłovii. Ale Sława nie ma klarownych sytuacji strzeleckich.
Wulgarne przyśpiewki darłowskich szalikowców.

29 minuta - faul w bocznym sektorze boiska na wysokości linii bramkowej. Centra i Kozdra z trzech metrów uderza główką, ale piłka nie trafia w światło bramki.

32 minuta - rzut rożny dla Darłovii, ale nic z tego stałego fragmentu gry nie udaje się ugrać. Znów sypią się wulgaryzmy z ust darłowskich szalikowców.

40 minuta - groźna akcja Sławy. Obrońca wybija piłkę na róg. Kontra Darłovii, ale piłkarze tracą piłkę w środku boiska. W odpowiedzi Sława traci piłkę. Przewaga optyczna jest po stronie Sławy, ale nic z niej nie wynika.

43 minuta wynik bez zmian. darłowscy szalikowcy zdjęli koszulki i tak rozebrani do połowy kibicują.

45 minuta uderzenie z 16 metrów Podhorodeckiego (Sława). Świetna parada Kotasa (Darłovia), który uchronił zespół gości przed utratą bramki.

46 minuta faul na piłkarzu Darłovii - 35 metr przed bramką Sławy. Piłkę uderza z dalszej odległości Artur Maciąg, ta jeszcze zmienia kierunek i uderza ją z głowy Hinc. Futbolówka ląduje w siatce Sławy i.............. sędzia boczny unosi w górę chorągiewkę - SPALONY. Gol nie jest uznany.

PRZERWA

46 minuta - sędzia rozpoczął II połowę.
Zmiany: Sława - wchodzi Głuszek za Zimocha, Darłovia: wchodzi Wierzbowski Artur za Jakubowskiego.

49 minuta - Darłovia w natarciu. Faul na 40 metrze na Maciągu, wrzutka w pole karne i piłkę łapie bramkarz Sławy.

53 minuta - Sława w natarciu. Darłovia odgryza się kontrami. Trzeba też dodać, że goście w II połowie śmielej atakują.

56 minuta - kolejny atak Sławy, ale gospodarzom brak ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki Kotasa.

58 minuta - kontra Darłovii. Groźny strzał Hinca przechodzi minimalnie obok słupka. Wynik bez zmian 0:0.

62 minuta - podwójna zmiana w Sławie. Wchodzą: Komorowski, Pawełek - schodzą: Podhorodecki i Kozdra.

67 minuta - wynik 0:0. Brak sytuacji strzeleckich z obu stron.

68 minuta - zmiana w Darłovii, Wchodzi Ryfa, schodzi Maciąg.

70 minuta - róg dla Sławy. Wrzutka Ścisły, piłka zakotłowała się w polu karnym i została wybita na 20 metr przez obrońcę Darłovii. Strzał Lewandowskiego z 17 metra niecelny.

73 minuta, Zmiana w Sławie - wchodzi Jóźwiak, schodzi Marczyński. Sława w ostatnich minutach uzyskała optyczną przewagę.

75 minuta - najlepsza okazja Sławy do zdobycia gola: Pawełek w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Kotasa, który strzał z najbliższej odległości odbił nogami. Kotas też wybronił dobitkę Ślusarza z 16 metrów. Kapitalna postawa bramkarza.

81 minuta - Sława: żółta kartka dla Ulatowskiego za ostry faul i kolejna za dyskusje z arbitrem dla Ścisły.

87 minuta - dobra sytuacja strzelecka dla Darłovii. Główka Hinca w polu karnym niecelna.

89 minuta. Darłovia broni się całą 11. Strzał Sławy i dobitka GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 1:0. Bramkę zdobył Piotr Ścisło. Kotas nie miał tu nic do powiedzenia. Płasko uderzona piłka jeszcze musnęła w gąszczu nóg, w polu karnym, Pawełka, ale bramka została zapisana dla Ścisły.

90 + 2 minuta koniec meczu.

PODSUMOWANIE:
jeśli ktoś spodziewał się pięknego futbolu to się zawiódł. Kibice zobaczyli wiele walki na boisku. Końcówka meczu dla Sławy. Trzeba też przyznać, że Darłovia na tle wicelidera zaprezentowała się bardzo dobrze.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia