KB Darłowskie Charty na 15 Półmaratonie w Poznaniu. Wyborne starty. Zdjęcia, wyniki

Tomasz Turczyn
Adrian Kępka nabiegał nową życiówkę
Adrian Kępka nabiegał nową życiówkę Arch Pryw A. Kępka
Klub Biegacza Darłowskie Charty wybrał się na 15 Półmaraton w Poznaniu, który był rozgrywany w niedzielę - 16.04.2023 roku. Bieg rozpoczął się o godzinie 10 i na linii startu zameldowało się aż 7 669 osób. Jak poszło naszym biegaczom?

15 Półmaraton w Poznaniu 2023

W Poznaniu wygrał 18-latek z Etiopii - w czasie 01.00.26 - Gebresilase Haftamu. Zwycięstwo w Poznaniu były wycenione na 10 tysięcy zł. Najlepszym Polakiem był Krystian Zalewski - 7 na mecie w czasie 01:04:00 - z Drawska Pomorskiego.

KB Darłowskie Charty na 15 Półmaratonie w Poznaniu

Biegacze z powiatu sławieńskiego wybrali się do Poznania z różnymi celami. M.in. planowali powalczyć o rekordy życiowe.

Adrian Kępka zajął - świetne - 46 miejsce uzyskując 01:16:10. A taki wynik, przed startem, jak mówił biegacz z gminy Darłowo wziąłby w ciemno. Ten rezultat to jego nowa życiówka w półmaratonie. Jednocześnie A. Kępka został Mistrzem Polski Policji na tym dystansie.

Inni zawodnicy z powiatu sławieńskiego w Poznaniu

W Poznaniu także nie zabrakło Henryka Chudego - KS Olszewski i Synowie Sławsko - wracającego do biegania po infekcji chorobowej. Nabiegał on 01:49:37 i to dało 2028 miejsce.

Też wystartował Mateusz Tomczyk - KB Spoko Sławno i zajął 2909 miejsce pokonując półmaraton w 01:52:53.