IV liga Sława/Poldan- pasmo zwycięstw

Andrzej Lauren
Trwa passa zwycięstw Sławy/Poldan Sławno, która staje się z meczu na mecz postrachem faworytów IV ligi. W trzech ostatnich spotkaniach sławianie okazali się lepsi od zespołów z górnej półki wygrywając kolejno z ...

Trwa passa zwycięstw Sławy/Poldan Sławno, która staje się z
meczu na mecz postrachem faworytów IV ligi. W trzech ostatnich
spotkaniach sławianie okazali się lepsi od zespołów z górnej półki wygrywając kolejno z Pogonią w Barlinku 2:1, z Victorią Przecław 2:1 w Sławnie, a ostatnio po pasjonującym pojedynku w Goleniowie z tamtejszą Iną 3:2.
Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem spokojnej gry z obu stron i
żadnej z drużyn do 40 minuty nie udało się zmusić do kapitulacji bramkarza
przeciwnika. Jednak cztery minuty przed zejściem do szatni po szybkiej
kontrze Zbigniew Zawada wyłożył piłkę Krzysztofowi Stępniakowi, który z
około 12 metrów uzyskał prowadzenie dla gości.
- Bardzo dobrze zaczęła się dla nas też druga połowa spotkania - ocenia Wojciech Megier, trener Sławy/Poldan. - Już w 51 minucie po podaniu Marcina Hinca, Stępniak po raz drugi trafił do bramki przeciwnika.
Niestety chwilę później drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę ujrzał Wojciech Pastwa i od tej chwili sławianie do końca spotkania musieli grać w dziesiątkę. W 56 minucie za problematyczny faul Hinca sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i Stefański uzyskał kontaktowego gola. W tym momencie miejscowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale po jednej z kontr przyjezdnych wprowadzony do gry Marcin Chyła został sfaulowany przez bramkarza w polu karnym za co sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Jacek Grajper. Wydawało się, że taki rezultat utrzyma się do końca spotkania, ale wściekłe ataki gospodarzy przyniosły im kolejna bramkę strzeloną w 85 minucie przez Winczewskiego. Ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Wyniki: 20.09. GKS Mierzyn - Arkonia 1:0, Wybrzeże Rewalskie - Gryf 0:0, Energetyk - Darzbór 1:2, Flota - Astra 2:1, MKS Pogoń II SSA - Ina (przełożony na 4.10), Sława/Poldan - Victoria 95 Rolhurt 2:1, Sokół - Pogoń B. 3:4 (zweryfikowano na 3:0 dla Pyrzyc), Kluczevia - Błękitni 2:2, Stal - Victoria Dega 2:0. 23.09. Victoria Dega - GKS Mierzyn 5:1, Błękitni - Stal 1:0, Pogoń - Kluczevia 5:1, Victoria 95 Rolhurt - Sokół 0:0, Ina - Sława/Poldan 2:3, Astra - MKS Pogoń II SSA 5:2, Darzbór - Flota 1:1, Gryf - Energetyk 3:0, Arkonia - Wybrzeże Rewalskie 1:0.