(© R.Pietrasz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

XXI Międzynarodowy Bieg po Plaży startuje w Jarosławcu 3 lipca (niedziela). Impreza zapowiada się rekordowo, bo organizatorzy liczą, że w biegu głównym wystartuje ponad 700 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy.

Tradycyjnie jarosławieckie bieganie o godz. 9.00 rozpocznie młodzież, która będzie rywalizować w XXI Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie Lata 2011” na dystansach: 500, 1000 i 2000 m.

O godz. 10.15 na dystansie 2000 m rywalizować będą m.in.: wójtowie, burmistrzowie, radni, pracownicy samorządowi w XVI Ogólnopolskim Biegu Samorządowym „Bursztyn Jarosławca”.

O godz. 11.00 na 15-to kilometrową trasę wyruszą uczestnicy XXI Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2011”. Według dotychczasowych ustaleń i prognoz trasa biegu ulega zmianie. W skutek osunięć zboczy jarosławieckiego klifu na betonowej opasce widoczne są liczne spękania oraz osunięcia gwiazdobloków. Masy osuwającej się ziemi blokują z kolei trasę przy opasce. Odcinek ten najprawdopodobniej zostanie wyłączony z trasy biegu, chyba że przeprowadzone zostaną tam wcześniej prace stabilizujące urwisko. W biegu głównym zaplanowano nagrody dla pierwszych 15 kobiet i mężczyzn (finansowe lub rzeczowe) oraz za pierwsze 3 miejsca w kategoriach wiekowych co 10 lat (rzeczowe). Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej, pracowników samorządowych, zawodników z terenu powiatu sławieńskiego i zawodników z terenu gminy Postomino. Dodatkowo zaplanowano losowanie upominków pośród wszystkich uczestników biegu.


Zapisy są jeszcze w sobotę, 2 lipca w godz. od 18 do 21 i będą kontynuowane w niedzielę, 3 lipca 2011 r. od godz. 7 do 10.30. Biuro zawodów tradycyjnie umiejscowione będzie w sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Wpisowe do biegu wynosi 20 zł i będzie płatne w Biurze Zawodów, przy odbiorze numeru startowego. Uruchomiono też zapisy internetowe za pośrednictwem strony HYPERLINK "http://www.maratonypolskie,pl/" www.maratonypolskie,pl i HYPERLINK "http://www.ckis.postomino.pl/" www.ckis.postomino.pl.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!