Wigilia MOPS w Darłowie [ZDJĘCIA]

W świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Darłowie miało miejsce spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przy wspólnym świątecznym stole zasiedli członkowie grupy wsparcia „Niezapominajka” i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym o nazwie „Otwarte Drzwi”. Obie te działające przy MOPS-ie organizacje skupiają część osób niepełnosprawnych i część osób starszych z terenu miasta Darłowa i zajmują się rozwijaniem oraz propagowaniem postaw, inicjatyw i działań zmniejszających zagrożenie wykluczenia społecznego.

Wigilia MOPS w Sławnie - ZDJĘCIA

W spotkaniu uczestniczyli m.in.:

Waldemar Wieczorek - kierownik MOPS, Zbigniew Mielczarski – kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM, proboszcz Parafii Św. Gertrudy – Eugeniusz Gnibba, wikariusz klasztoru Franciszkanów o Stefan Malandy, Arkadiusz Sip – dyrektor DOK im. L. Tyrmanda, prezes PZERiI i stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” Danuta Puczyńska.

Spotkanie zainaugurował specjalnie przygotowany na tę okoliczność występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Bezpieczna Przystań” przygotowany pod kierunkiem oraz Marioli Ozdoby i Moniki Lesner. Śpiewano kolędy i opowiadano o ludowych zwyczajach bożonarodzeniowych i noworocznych. Wystąpił także „człowiek orkiestra” – Jan Schwarzlose, który grając na akordeonie, śpiewając i dyrygując spowodował, że wszyscy śpiewali kolędy niczym w zgranym chórze. Łamano się opłatkiem, składano życzenia i spożywano pyszne potrawy
∨ Czytaj dalej

wigilijne: pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, kapustę z grochem, śledzie, a także owoce i ciasta.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię