Szpital Powiatowy w Sławnie dostał sprzęt od Fundacji WOŚP - sprawdź jaki [ZDJĘCIA] - 2018 rok

Szpital Powiatowy w Sławnie, tuż przed tegorocznymi Mikołajkami, otrzymał różny sprzęt i wyposażenie od Fundacji WOŚP. Urszula Broniszewska, rzecznik prasowy sławieńskiej placówki służby zdrowia wylicza, że wartość przekazanego sprzętu i wyposażenia wynosi ponad 200 tysięcy zł. I dodaje, że na tym nie koniec, bo do Sławna ma przyjechać kolejna aparatura niezbędna w dziecięcej diagnostyce.

- Z Fundacji WOŚP otrzymaliśmy: USG z czterema głowicami dla dzieci, cztery fotele rozkładane dla rodziców i te są w salach chorych dzieci. Dostaliśmy też stanowisko do resustytacji noworodków, lampę do fototerapii, kardiomonitor, cztery fotele do tzw. "kangurowania" oraz stanowisko do wspomagania oddechu noworodków - wymienia Urszula Broniszewska, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Najdroższym sprzętem z Fundacji WOŚP przekazanym do szpitala w Sławnie jest USG dla dzieci.

- To trampolina do innej rzeczywistości w naszym szpitalu - mówi jeden z lekarzy. - Dzięki temu urządzeniu będziemy w stanie lepiej diagnozować małych pacjentów. Ta diagnostyka będzie pewniejsza. Pozwoli nam obrazowo potwierdzić nasze przypuszczenia na przykład przy powiększeniu węzłów chłonnych. Stwierdzić, czy pewne cechy są chorobowymi, czy też nie. Tą aparaturą można diagnozować wiele rzeczy. Choćby zapalenie płuc. Ten sprzęt stawia nas na równi z dużymi wojewódzkimi szpitalami, które go mają - dodaje.

Tomasz Walasek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie dziękuje Fundacji WOŚP za przekazany sprzęt i elementy wyposażenia.

- To kolejny krok do przodu naszej placówki służby zdrowia - mówi dyrektor.

Wideo

Tomasz Turczyn

  • Polska Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.12.2018, 13:04

1010 jest za głupi i tępy, żeby zrozumieć to, co napisała Wiktoria.

07.12.2018, 12:42

Zanim się cieszyć to zawsze znajdzie się jakiś troll -1010 spróbuj się leczyć bez NASZEGO SPRZĘTU WOŚP ,dodatkowo to nie są pieniądze Jurka tylko nasze Fundacji ,ja wiem ,że co niektórych szlak trafia przykład nasi obecni rządzący /bo nie mogą ich ukraść/ ale nie o tym .Pomyślcie trochę o tym ile dzieci zostało uratowanych dzięki nam ,dzięki WOŚP ,mądrzy ,rodzice tych dzieci zawsze i wszędzie będą wspierać WOŚP-dzięki nam mój syn jest zdrowy i widzi .

05.12.2018, 18:36

Rak - nowotwór :

https://www.youtube.com/watch?v=WwQvofhJqqw

05.12.2018, 17:29

Dla zdrowotności :
https://www.youtube.com/watch?v=pvmHU1uZhKM

05.12.2018, 17:14

https://www.youtube.com/watch?v=wBdCtLizcPw

05.12.2018, 14:54

Alu napiszę to samo co twojej koleżance . Daj mi 1000 zł a ja w zamian kupię dla twojego dziecka misia za 50 zł.

Tu nie chodzi o Owsiaka a o patologie .
W krajach rozwiniętych nie ma takich akcji , a dlaczego ? Bo być nie musi .
To Państwo zawarło z Tobą , ze Mną umowę na świadczenie usług medycznych które są byle jakiej jakości ponieważ wyręcza się takimi Owsiakami .

Takich przykładów jest mnóstwo . Można pisać ,pisać i pisać .
Chcesz to bież udział w WOŚP , działaj .
Tylko niech WOŚP zapłaci za pomieszczenia miejskie z których korzysta podczas swojej akcji .

05.12.2018, 14:32

Złość hejterów i trolli jest objawem bezsilności wobec co roku powtarzającego się dowodu na poparcie WOŚP przez większość Polaków. Tylko mendy i zakompleksieni frustraci widzą w tym zło.

05.12.2018, 12:50

Nie odpowiedziałeś na pytanie . I zaczynasz się bronić przez atak :) .
Lubie krytykę zwłaszcza logiczną ,konkretna . Nie hasła albo cytaty z reklam :) .

Mogę się mylić więc mnie naprowadź na swój tok myślenia i zrozumienia realiów .

05.12.2018, 12:36

1010, a co twój wpis ma wspólnego z artykułem?
Jak zwykle, gdy ktoś napisze coś krytycznego o tobie albo coś niewygodnego dla ciebie, automatycznie i nieudolnie próbujesz zmieniać temat.

05.12.2018, 12:36

Jurek a o której swojej wypowiedzi piszesz ? Bo są tylko dwie . Jedna jest opina a druga obroną i atakiem . :)

05.12.2018, 12:27

Jurek płacisz za śmieci od ilości zużytej wody ?

Głosowałeś na franka w wyborach ?

05.12.2018, 12:24

W przeciwieństwie do ciebie wypowiedziałem się normalnie, a za innych nie biorę odpowiedzialności. Ja nie wyzywam innych od baranów, tak jak ty.

05.12.2018, 11:54

A jak ty się wypowiadasz ?

05.12.2018, 11:41

1010 wypowiada się jak zwykle merytorycznie, konstruktywnie, inteligentnie i kulturalnie.
Brawo Ty! :D

05.12.2018, 11:18

Marek patologia rodzi patologie . Czyż nie tak ?

05.12.2018, 11:17

Marta podarujesz mi 1000 zł ?

05.12.2018, 11:10

Chwała tym wszystkim na których plują za to że czynią coś dobrego dla innych. czynienie dobra innym jest szlachetną formą czynienia dobrze także sobie. Może dla nich jest to zbyt skomplikowane do zrozumienia?

05.12.2018, 11:10

Oszołomy wojujący z Owsiakiem są jak jehowi nie chcący transfuzji. Swojemu dziecku jeszcze odmówią, jak ich samych dopchnie do ściany to się rozmażą i będą jojczyć, że trudno, wezmą. Chciałbym mieć w ręku twarz antyorkiestrowego ojca, gdy jego dziecko wymaga nagłej interwencji sprzętem Orkiestry. Potrzymałbym sobie jego buźkę przed moją i popytał, czy aby na pewno dawanie kasy na WOŚP to nielogiczne i złodziejskie działanie.

05.12.2018, 10:30

To się zainteresuj bardziej tematem .
Dla porównania składka ZUS a ubezpieczenie prywatne np. medicover ( chyba )
co masz z NFZ u a co prywatnie i do tego wysokość składki .
Zdrowia chłopie zdrowia życzę.

I dalej traf na SOR Koszalin ( służba państwowa ) i na SOR Szczecinek ( służba "prywatna " sp. z o.o.) porównaj różnice .

05.12.2018, 10:22

1010, właśnie widać kogo popier..doliło, bezmózgi baranie.
Jakbyś porównał zasady finansowania i funkcjonowania publicznej służby zdrowia z sektorem prywatnym, to byś nie wypisywał takich pierdół.

05.12.2018, 09:56

Moniko w klinikach prywatnych nie ma sprzętu Owsiaka .

Czy wy wszyscy faktycznie macie tak zorane mięśnie w głowie ?

Czy funkcja myślenia logicznego u was zanikła ?

Czy was juz wszystkich tak popie rdoliło ?

05.12.2018, 09:36

1010, nie igraj z losem, nie wiesz gdzie i kiedy choroba dopadnie ciebie albo twoje dzieci, wtedy będziesz błagał o leczenie sprzętem od Owsiaka. Nie igraj, a za pieniądze zebrane kupują właśnie sprzęt do szpitali, inaczej guzik by było, nie pajacuj, los bywa przewrotny.

04.12.2018, 21:17

Przestroga :

https://www.youtube.com/watch?v=QogQCB6-Exk

04.12.2018, 21:01

https://www.youtube.com/watch?v=btHm5HJEQR4

04.12.2018, 19:13

Widzę retoryka jest konstruktywna . Ale co się można spodziewać po was . I tu zacytuję wieszcza tego forum "po małym ludku , człowieczku zazdrosnym i zawistnym " koniec cytatu .

A coś się nie zgadza ? Coś nie na rączkę ? Coś nie pasi ?