Sławno: Wybrzeże Gdańsk - Gaz System Pogoń Szczecin 28:28 [ZDJĘCIA i wideo]

Tomasz Turczyn
Wybrzeże Gdańsk grało na Niebiesko. Gaz System Pogoń Szczecin na biało
Wybrzeże Gdańsk grało na Niebiesko. Gaz System Pogoń Szczecin na biało FOT.R.PIETRASZ
W Sławnie beniaminek PGNiG Superligi - Wybrzeże Gdańsk rozegrało z GAZ Systemem Pogonią Szczecin ostatni sparing przed startem rozgrywek. Emocjonujący mecz zakończył się remisem 28:28. Spotkanie było powrotem po 22 latach do Sławna - Dawida Nilssona z Wybrzeża, który pochodzi z tego miasta. Zawodnik został przez sławieńskich kibiców przyjęty szczególnie ciepło.

Mecz pokazowy w Sławnie dostarczył wielu emocji 300 kibicom, którzy wybrali się na niego do hali widowiskowo-sportowej. W pierwszej połowie oba zespoły grały początkowo bramka za bramkę. Później Wybrzeże Gdańsk odskoczyło na 14:11, ale Gaz System Pogoń szybko odrobił stratę i na tablicy świetlnej wyświetlił się wynik 14:13 dla gadńszczan i nim zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Świetnie w niej sobie radził Czech - Michał Bruna z Pogoni, który wówczas zdobył pięć goli.

W II odsłonie Gaz System Pogoń wziął się ostro do pracy i odskoczył, po szybkich kontrach, na 22:18 Wybrzeżu, ale gdańszczanie na nic więcej nie pozwolili. W 54 minucie spotkania było 25:25 i grę w Wybrzeżu ciągnęli Dawid Nilsson i Marcin Lijewski wspierani przez młodych zawodników. Na dwie minuty do końca meczu Pogoń prowadziła 27:26, ale później dwie bramki z rzędu wbiło Wybrzeże, które na 5 sekund do końca prowadziło 28:27. Wówczas piłkę mieli portowcy. W ostatniej akcji meczu arbiter odgwizdał faul, przy rzucie, praktycznie równo z syreną końcową i podyktował rzut karny, który Gaz System zamienił na bramkę ustalając wynik spotkania na 28:28.

Wybrzeże Gdańsk – Gaz-System Pogoń Szczecin 28:28 (14:13)

Wybrzeże:Chmieliński, Plaszczak – Rogulski 5, Lijewski 4, Papaj 4, Kornecki 3, Rakowski 3, Jasowicz 3, Abram 2, Sulej 1, Żak 1, Prymlewicz 1, Kondratiuk 1 oraz Mogielnicki, Adamski, Nilsson.

Kary: 6 min. (Sulej 2 min., Rogulski 2 min., Prymlewicz 2 min.).