Sławno: Wpadka - tablica upamiętniająca bohaterów spod Monte Cassino z błędami ortograficznymi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piękna uroczystość na Cmentarzu Komunalnym w Sławnie, gdzie upamiętniono tablicą żołnierzy walczących pod Monte Cassino ze zgrzytem. Okazuje się, że na tablicy są błędy ortograficzne. Zamiast "zwycięzcom" na płycie napisano: "zwycięscom". Z błędem napisano też: "Ankone", na końcu której powinno znaleźć się "ę". Bo chodzi o bitwę Ankonę.

W uroczystości wzięła udział córka generała Andersa - Anna Maria Anders, która jest senatorem.

- Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni - mówi Jerzy Sekuła, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział Koszalin. - Tablica będzie poprawiona. Tekst zatwierdzał IPN i dostał go kamieniarz wykonujący napis. Zamontował tablicę w dniu odsłonięcia, bo baliśmy się dewastacji. Byłem na przymiarce, ale tablica była ofoliowana i pomalowana złotą farbą. Kamieniarz nie pokazał całego napisu. Nikt się nie spodziewał błędów. Oczywiście powinno być wszystko dopilnowane. Dodam, że uroczystość przygotowaliśmy społecznie i było przy niej dużo pracy.

Organizatorami uroczystości było: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym - Oddział Koszalin oraz Urząd Miejski w Sławnie.


Zobacz więcej zdjęć z uroczystego odsłonięcia tablicy w Sławnie

Wideo

Tomasz Turczyn

  • Polska Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.09.2018, 13:37

Zamiast śmiać się z tablicy i błędów , to lepiej zrobić porządek w powiecie . Nie POrządek tylko prawdziwy porządek.
Pogonić starostę i tą całą świtę z PO za likwidację szkoły zawodowej w pałacyku gdzie był duży nabór uczniów, za utrzymywanie i dopłacanie z naszych podatków do liceum w którym nie ma uczniów, za likwidację szkoły w Podgórkach, za zadłużenie w parabankach szpitala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i
I za te nieczynne światła przez które mgło zginąć jakieś dziecko!

16.09.2018, 12:09

Posłuchajcie tego .
Jak potraficie kojarzyć fakty i interesujecie się nie tylko piwem i tv to wyciągniecie wnioski po co są tu okupanci z Ameryki
https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

16.09.2018, 10:24

Już czas i pora zobaczymy czy jeszcze potrafi cegłę nosić .

15.09.2018, 22:31

Franiu kończy kadencję i do normalnej pracy .

15.09.2018, 21:58

Seba co u ciebie słychać?, dawno cię nie widzialem - na pewno coś knujesz - taki "charakter"

15.09.2018, 21:43

A tak patrząc z boku to przegranymi jesteśmy my . Że takie ciamajdy rządzą nami i chcą rządzić następne .
To miasto to porażka pod każdym względem , nie ma dziedziny życia która nie leży na cycach przez Krzysia i ekipę ukrytą i tą artystów cyrkowych z łapkami do góry na raz :)

15.09.2018, 21:40

Chłopcy przedobrzyli . Miała być bomba a wyszła pompa z nich . Teraz kto ich przebije ?
Franek tyle lat pompuje kasę w promocję miasta i tu nic a Jurek z Robertem zrobili show w jeden dzień na bogato :)

15.09.2018, 21:33

Aaaaa, z tą tablicą jaja. Hehehe. Szkoda słów na "Zwycięsców".

15.09.2018, 21:01

Cały dzień naparzali w radio na wszystkich stacjach . Wiadomość dnia a raczej obciach dnia .

15.09.2018, 20:57

Ale pojechałeś z tą rozpoznawalnością Sławna. Wszystkie 3 miejscowosci,które wymieniłeś są dla jakiegoś średnio rozgarniętego Ślązaka tak samo istotne jak dla Teksańczyka,Polska,Czechy czy Bułgaria.

15.09.2018, 19:14

Przyglądam się twoim wpisom . Nie szkoda tobie czasu na pisanie - wstawianie szablonów ?
Jak bym miał tak robić jak ty , to znalazł bym sobie inne zajęcie chyba - chyba że się podjąłeś lub też dali tobie takie zadanie .
Ale tak czy inaczej dzięki tobie mamy folklor na forum .

15.09.2018, 17:44

Ale żeś błysnął.

15.09.2018, 16:56

Nie mogę tobie tego powiedzieć bo musiał bym ciebie zabić . Ale z tym pytaniem zwróć się do swojego Gargamela - klakierze .

15.09.2018, 13:43

I co jeszcze wiecie, towarzyszu?

15.09.2018, 13:13

To również wiemy kim jesteś i z kim przystajesz . Bohaterowie Sławna

15.09.2018, 11:52

To pisałem JA - I Szambonurek Miejski!

15.09.2018, 11:40

Zdj. 8 i 9 - dotarła do Roberta wiadomość "co za bęcwał odebrał tak wykutą tablicę ?" będzie chryja .
fag.. książki Miasto nad Wieprzą
Franka jak zwykle zawiodła pewność siebie był sam bez swojego nauczyciela prowadzącego po ciemnych zaułkach polityki wiejskiej . Człowieka wiedzącego z kim ,gdzie, u kogo, jak załatwić sprawy aby płynąć i nie utonąć w szambie pełnym odchodów ludzkiego życia i krzywd wylewających się z miejskiej oczyszczali zarządzanej przez niego samego . A zaczynał tak niewinnie , tak dobrze się zapowiadał chwalony przez Maryśkę nie tą od ptaka a tą od suplementów diety . Czas płynie . Po kolejnych tłustych latach zbliża się czas następnej potyczki już nie bitwy bo nie ma z kim . Kolaboranci z PISu kupieni za drobne , konkurencja wyczyszczona . Zostali jacyś młodzi gniewni a raczej Qrwieni myślący że coś mogą . Ale on wiedział jak wcześniej pozbyć się "mistrzów" ze swojego podwórka za którymi mogą pójść ludzie z miasta. cdn.

15.09.2018, 08:52

Dziękuję tobie Jurku za mega pijar krajowy . Temat nr 1 . Wstyd się przyznać że jest się ze Sławna . Burmistrz Frankeinstein i Jurek Zwycięsca . Dobrana para . Do tego starosta likwidator , prezes pijaczyna niedoszły morderca .
I jak tu się nie wstydzić . Należy mówić że jest się z Warszkowa czy Tynia . :)

14.09.2018, 20:59

Nie mogły tego zrobić .

14.09.2018, 20:52

Jak nie . Jerzy , Krzysztof , itd. Wystarczy być półgłupkiem aby zobaczyć tą całą układankę przedwyborczą i podział stanowisk . Kto z PISu startuje do rady miasta ? Czy PiS wystawił kogoś ?
Wszystko zostało zrobione pod Franka a raczej nie zrobione - brak konkurencji . Jurek czy cię palec nie boli od trzymania w ................. . Ja swój wkładam w inny otwór ( gębowy) aby rzygnąć na to co widzę . Bojownicy wielcy chyba o swoje stołki . Tragedia dla miasta .

14.09.2018, 20:39

Przecież Jurek S. ze swoją kliką nie rządzą w Sławnie, więc co chcesz zmieniać?

14.09.2018, 20:29

Ciekawie opisane , najgorsze że to prawda .Ośmieszyli Sławno wszędzie - wszelkie telewizje i prasa o tym pisze. Musi nastąpić zmiana .

14.09.2018, 20:21

frag. książki pt. W mieście nad Wieprzą

- proszę
- dzień dobry Panie Burmistrzu wzywał mnie Pan ?
- tak siadajcie Jerzy
- tu mogę ?
-tak , a teraz powiecie jak to było z tą tablicą ? Czy to wasz czy kogoś innego ?
- Panie Burmistrzu to naprawdę nie ................
- już niech skromność przez was nie przemawia , dla mnie to pełen szacun .
To co nam się nie udało zrobić przez ostatnie osiem lat Wy to zrobiliście w jeden dzień , takiej reklamy i promocji miasto do tej pory jeszcze nie miało no chyba dzięki tym chłopakom z ośrodka głuchych
- Panie Burmistrzu ja naprawdę ...........
- dobrze dobrze Jerzy teraz już nie będziecie musieli kasować tych drobnych sprzedawczyków na rynku , przenoszę was w nagrodę do działu promocji miasta . Nie będziecie się musieli już martwić o wygrana w wyborach macie robotę w ciepłym .
- dziękuję dziękuję dziękuję zrobię dla Pana wszystko proszę tylko powiedzieć co .
- wiecie jest jedna taka co chce mój fotel , myślę że trzeba by było zrobić z nią ..................cdn.

14.09.2018, 17:06

PiSiory strzeliły sobie w kolano...