(© R.PIETRASZ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szpital Powiatowy w Sławnie poszedł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, gdzie walczył o uchylenie decyzji Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie dotyczącej rozstrzygnięcie konkursu na prowadzenia pogotowia ratunkowego.

Konkurs wygrała prywatna firma Falck Medycyna. Takie rozstrzygnięcie odbiło się szerokim echem w naszym powiecie, bo było szeroko komentowane przez radnych powiatowych, starostę sławieńskiego - Wojciecha Wiśniowskiego. Ba po konkursie posadę stracił ówczesny dyrektor szpitala - Grzegorz Januszewski. Wojewódzki Sąd Administracyjny - jak czytamy w sentencji wyroku - uchylił zaskarżoną decyzję i stwierdził, że nie podlega ona wykonaniu. Takie jego orzeczenie jest nieprawomocne.

Jak sprawę komentuje Falck?
Co o niej mówi NFZ w Warszawie?
Jak się do niej ustosunkowuje dyrektor szpitala w Sławnie?


CZYTAJ WIĘCEJ W "DZIENNIKU SŁAWIEŃSKIM" 3 SIERPNIA

Komentarze (1)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

Justyna (gość)

Od kiedy pogotowie nie należy do szpitala funkcjonuje o wiele lepiej...sprawniej i szybciej...oby nie wróciło znowu pod władzę szpitala...