Sławno: Rada Powiatu - klepnięcie nieformalnego PO - PiS-u [ZDJĘCIA, WIDEO] i zarobki starosty

Podczas kolejnych obrad Rady Powiatu Sławieńskiego głosowano składy komisji i wynagrodzenie starosty. Tutaj głosowania były już jawne i potwierdzają nieformalny PO - PiS w Radzie Powiatu. Potwierdzają, gdyż radni PiS objęli funkcje przewodniczących komisji, gdzie PSL nie wyraziło zgody by obsadzić swoimi radnymi funkcje przewodniczących komisji. Takie stanowisko Ludowcy wypracowali podczas posiedzenia Zarządu PSL w powiecie sławieńskim.

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu:

Przewodniczący - Michał Kulig z PiS
Wiceprzewodniczący - Kazimierz Szewczuk - Przyjazny Powiat starosty Wiśniowskiego
Sekretarz: Daniel Frącz z PO

Członkowie: Monika Glinka, Mariusz Terefenko

Komisja Skarg i Wniosków

Przewodniczący - Mariusz Terefenko z PiS
Członkowie: Marek Szypulski, Maciej Stanisławski, Łukasz Wasik

Komisja Gospodarki:

Przewodniczący - Kazimierz Szewczuk z Przyjaznego Powiatu starosty Wiśniowskiego

Członkowie: Wojciech Wiśniowski, Łukasz Wasik, Wojciech Stefanowski, Michał Kulig, Tomasz Bobin, Artur Szarycz, Adrian Pawłowski

Komisja Spraw Społecznych

Przewodniczący - Daniel Frącz - Koalicja Obywatelska
Członkowie: Mariusz Małysz, Andrzej Protasewicz, Konrad Woszczyk, Maciej Stanisławski, Artur Szarycz, Adrian Pawłowski, Roman Granisz

Później radni zatwierdzili pensję starosty na poziomie 10 180 zł brutto miesięcznie.


To, że PSL nie objęło przewodnictwa w żadnej z komisji Rady Powiatu równa się też temu, że niektóre musiano połączyć. To z uwagi na to, że osoby zasiadające w Zarządzie Powiatu, czy prezydium Rady Powiatu nie mogą dublować tych funkcji z byciem przewodniczącym komisji. To samo tyczy się osoby, która zostaje przewodniczącym.

PSL deklarowało od początku, że będzie w opozycji do koalicji rządzącej w Radzie Powiatu. Tak samo PiS (władze tej partii), ale jasno widać, że w Radzie Powiatu jest nieformalny PO - PiS.

- Nie rozumiem tego - komentuje Jerzy Sekuła, przewodniczący Miejsko Gminnego Koła PiS w Sławnie. - Nasi radni mówią jedno, a robią na sesji drugie. Wynika z tego, że są w nieformalnej koalicji. Dalsze decyzje w ich sprawie będzie podejmował zarząd regionu PiS.

Wideo

Tomasz Turczyn

  • Polska Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.12.2018, 21:39

@1111. Wypad "lafyryndo"

08.12.2018, 21:20

No bo ja tylko potrafię błaznować, bredzić i robić z siebie idiotę.

08.12.2018, 21:09

O czym ma z tobą pisać ?

08.12.2018, 21:06

Coś ucichł biedaczek 1111. Pewnie znowu bawi się konikiem :D

08.12.2018, 20:46

@Roman. 1111 "kakałowy" chłopiec. Już mu rura zmiekla. 1111,kiedy "ustawka"...tam w Koszalinie pewnie ciagniesz gałe.

08.12.2018, 20:36

1111, co jest na pl. Wolności w Koszalinie? Agencja Towarzyska dla ciepłych chłopczyków, której jesteś częstym klientem?

08.12.2018, 20:21

@1111. Twój komentarz,jest miekki jak twoj kutas.... Weź sie nie odzywaj...bo jebi@ pewnie ci z ryja jak z dupy mamuta. Skończ gimnazium i "fikaj". I tekstami mnie nie nie przebijesz. Gości z Żylety Legii łamałem. ...

08.12.2018, 19:59

Tutejszy mam cię w dupie stary trupie

08.12.2018, 19:33

" Nie umawiam się z obcymi " Jak byś nie wiedział to na forum jest gość co podszywa się pod każdego próbując w ten sposób wprowadzić zamęt lub szuka swojej zgubionej tożsamości .

08.12.2018, 19:29

@1111Tak. Moj wpis. O 5:40. Takich jak Ty to jem na sniadanie psi wytrysku. Wiesz co to HONOR? Bez odbioru. Gdzie i kiedy chcesz sie "ustawć" buhhhaaa..nie wiem czy kumasz o co chodzi? Ale mam dość takich frajerow jak ty.

08.12.2018, 19:22

Idź się kochać na pl Wolności w Koszalinie

08.12.2018, 19:18

bo cię kocham chłopie!!!

08.12.2018, 19:17

Cześć chłopie . Jak w robocie ? To twój wpis 5,40 ?

08.12.2018, 19:02

@Prawda111 "Olo ty sie ode mnie odp...."...

08.12.2018, 18:44

jesteś gość do wydymania .

08.12.2018, 16:43

bla bla bla

08.12.2018, 16:32

Do przemyślenia :

https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8

08.12.2018, 16:20

ble ble ble

08.12.2018, 15:59

https://www.youtube.com/watch?v=grLZIhx-Di8

08.12.2018, 15:16

Powiatu nie stać na tak drogiego starostę .

08.12.2018, 12:54

Tutejszy, to po co komentujesz?

08.12.2018, 12:22

Error ty przyg,,, e ty najpierw gimnazjum zalicza do pięt temu człowiekowi nie dorastasz

08.12.2018, 11:02

Error
Jak można w mieście płacić rachunki za śmieci od zużytej wody . To Pani naczelnik też przechodzi :)

08.12.2018, 10:59

A powiatowym komendantem policji zostanie Kazik Obserwator .

Bo on wie co w mieście piszczy .

08.12.2018, 10:35

My tu gadu gadu, a zobaczcie na BIP starostwa kto został Naczelnikiem Wydziału Budownictwa! Ha Ha Ha! Cyrk! Bez uprawnień! Naczelnikiem! Można? Można!