Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławno: Historia miasta i regionu zapisana na szybach! Zobaczcie, co z nich można wyczytać! [ZDJĘCIA]

Tomasz Turczyn
Plakieta witrażowa w kształcie prostokąta o wymiarach 50x47cm. Pole wypełnia ozdobna, usytuowana frontalnie tarcza herbowa z herbem miasta Sławno. W górnej części plakieta wycięta jest dwoma, płytkimi wklęsłymi łukami, w narożach zaokrąglona, niżej dwoma łukami wklęsłymi zostały wycięte boki. Dolne naroża tarczy również zaokrąglone, przechodzą w dół, który zakończony jest małym szpicem. Pole tarczy wzdłuż krawędzi ujęte jest białą lamówką. Tynktura jest koloru czerwonego, z opracowanym wzorem skręconych wici akantu, w formie plecionki pokrywającej całą powierzchnię tarczy. Godło, to chimera w kolorze białym, przedstawiona z profilu, o głowie i tułowiu lwa ze skrzydłami, pazurami i dziobem orła. Za pomocą czarnego koloru podkreślono modelunek piór w rozpostartym skrzydle i sierści w tułowiu chimery. W dolnej partii nałożony został kwadrat, wzdłuż krawędzi otoczony białą lamówką. Wewnątrz pole podzielono na 25 jednakowej wielkości kwadratów, tworzących niebiesko - żółtą szachownicę. W lewej części tarczy, po skosie, przechodzi szeroki pas z niebieskim rysunkiem nurtu rzeki.
Plakieta witrażowa w kształcie prostokąta o wymiarach 50x47cm. Pole wypełnia ozdobna, usytuowana frontalnie tarcza herbowa z herbem miasta Sławno. W górnej części plakieta wycięta jest dwoma, płytkimi wklęsłymi łukami, w narożach zaokrąglona, niżej dwoma łukami wklęsłymi zostały wycięte boki. Dolne naroża tarczy również zaokrąglone, przechodzą w dół, który zakończony jest małym szpicem. Pole tarczy wzdłuż krawędzi ujęte jest białą lamówką. Tynktura jest koloru czerwonego, z opracowanym wzorem skręconych wici akantu, w formie plecionki pokrywającej całą powierzchnię tarczy. Godło, to chimera w kolorze białym, przedstawiona z profilu, o głowie i tułowiu lwa ze skrzydłami, pazurami i dziobem orła. Za pomocą czarnego koloru podkreślono modelunek piór w rozpostartym skrzydle i sierści w tułowiu chimery. W dolnej partii nałożony został kwadrat, wzdłuż krawędzi otoczony białą lamówką. Wewnątrz pole podzielono na 25 jednakowej wielkości kwadratów, tworzących niebiesko - żółtą szachownicę. W lewej części tarczy, po skosie, przechodzi szeroki pas z niebieskim rysunkiem nurtu rzeki. FOT. TT
W sali herbowej sławieńskiego rausza są przepiękne cuda. Przeklikajcie zdjęcia i przeczytajcie. Są to tzw. plakiety witrażowe - herby pomorskich rodów junkierskich i herby miast: Sławno, Darłowo, Polanów i Sianów. Barwne witraże wykonano w latach 1905-1907. Czyli, gdy budowano ratusz w Sławnie. Opisy plakiet - Rita Sadowska z Urzędu Miejskiego w Sławnie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto