Sławno - Edyta Szczygielska - prezetacja

Tomasz Turczyn
Edyta Szczygielska - KS Olszewski i Synowie - bieganie,  - wyślij sms o treści sds.1 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)
Edyta Szczygielska - KS Olszewski i Synowie - bieganie, - wyślij sms o treści sds.1 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT) ARCH. PRYWATNE E. SZCZYGIELSKIEJ
Edyta Szczygielska - KS Olszewski i Synowie - Sławno. Na panią Edytę można głosować w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Sławieńskiego 2013 roku - Kategoria Senior.

- Przebiegłam Spartathlon i jestem z tego ogromnie dumna - mówi Edyta Szczygielska ze Sławna. - Ale więcej nie zmierzę się z dystansem 246 kilometrów, z Aten do Sparty. Dziękuję. Wystarczy. Przyznam, że nie liczyłam, że uda mi się wytrwać do końca - dodaje.

W 2013 roku XXXI edycję Spartathlonu ukończyło 148 zawodników, a w tym zaledwie 14 kobiet. Edyta Szczygielska minęła linię mety w Sparcie jako 117 i ultramaraton zaliczyła jako ostatnia z grona pań. Zajęło jej to 35 godzin 22 minuty i 51 sekund.

- Nie nastawiałam się na śrubowanie czasu, a na przebiegnięcie tych ekstremalnych zawodów - mówi biegaczka ze Sławna. - Wszystko miałam tak wyliczone, że na poszczególnych punktach kontrolnych miałam zapas dwuminutowy.

I trzeba tu podkreślić, że nie jest to łatwa sztuka, bo w ciągu 30 lat 246 km pokonała z Polski jedna kobieta. Ten wyczyn udał się Irenie Lasocie w 1998 roku. Jej czas na mecie to 35 godzin 55 minut 59 sekund. Natomiast 10 lat temu Barbara Szlachetka urodzona w Polsce, ale mieszkająca w Niemczech i biegająca w barwach tego kraju pokonała Spartathlon w czasie 31 godzin 50 minut i 23 sekund zajmując wtedy 23 miejsce.

Jak Edyta Szczygielska patrzy na ubiegłoroczny Spartathlon?

- Po przebiegnięciu 246 km czułam się jak robocop - opisuje pani Edyta. - Wysiłek jest potworny i z pewnością nie jest to prozdrowotny bieg. Ale pragnęłam go ukończyć. To był taki mój biegowy Mount Everest. Jestem dumna, że się na niego wspięłam.

Edyta Szczygielska z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Prywatnie - pasjonatka różnych form aktywności ruchowej m.in. biegania, od 16 lat instruktorka fitness. Także jest przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie. To również uczestniczka wielu imprez biegowych w powiecie sławieńskim w których zajmuje czołowe miejsca. Także startuje w różnych biegach na terenie całej Polski. Wszędzie reprezentuje barwy KS Olszewski i Synowie Sławno.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0